Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

TANGO SEDUCCIÓN

2008-07-29 16:08

29.10. 2008 od 20hod
Divadlo Hybernia

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE:
1.kategorie 1,350.00 CZK
2.kategorie 1,150.00 CZK
3.kategorie 1,050.00 CZK
4.kategorie 850.00 CZK
5.kategorie 650.00 CZK 

Nejslavnější taneční show z Buenos Aires se vrací!

Nevěřil jsem, že je možné tak dokonale postihnout ducha Argentiny prostřednictvím tance. Ale to, co na jsem viděl v průběhu vystoupení souboru Gustava Russo rozptýlilo veškeré pochybnosti. Kdybych řekl: „jsou skvělí´ - ani zdaleka to nestačí k popisu jejich umění. Pokud řeknu: ´jsou chloubou své země´ - také to bude málo… tato magická show zkrátka slovy popsat nelze…musíte ji vidět na vlastní oči!”
„Viva” TelAviv

Proslulá taneční show Tango Seducción se po mimořadně úspěšném loňském vystoupení vrací do Prahy!
Už v říjnu budete mít opět příležitost naživo spatřit nejlepší tanečníky tanga přímo z Argentiny!
Soubor již vystupoval ve Spojených státech, Řecku, Brazílii, Turecku, Francii, Rakousku, Norsku, Belgii, Izraeli a mnoha dalších zemích světa, a všude vyvolával nadšení a úžas nad tanečním mistrovstvím a temperamentem, který lze prostřednictvím tanga vyjádřit.
Tento soubor tančil pro nejvýznamnější osobnosti mnoha zemí i pro velké hvězdy světového šoubyznysu. Jejich představení zhlédla princezna Diana, Ronald Reagan, Diego Maradona a mnoho dalších – a všichni byli nadšeni.
Média nešetří chválou a nazývají tento ansámbl „argentinským fenoménem“, podle názoru kritiků jsou „chloubou své země“.
Gustavo Russo je za propagaci argentinské kultury považován za národního hrdinu. O tom, že si tento titul více než zaslouží se již brzy přesvědčíme i my v České republice.
Tango Seducción přenese diváky do jiného světa, do krajiny vášně, kde je nechá okusit na vlastní kůži neobvyklou energii a temperament argentinského tanga.

Světoznámý tanečník a choreograf Gustavo Russo společně se skupinou špičkových argentinských umělců, tanečníků, muzikantů a zpěváků předvedou publiku jiný rozměr tanga – originální, moderní taneční show, která však zcela respektuje tradici tohoto vášnivého tance.
Představení Tango Seducción je jako oslava hudby a tance, jejíž se divák stane součástí, a během níž má možnost spatřit dokonalý tanec ve spojení s hudbou plnou energie a hypnotizujícím hlasem špičkových sólistů. Publiku se naskytne úchvatný obraz, skutečnost ostrá jako nůž. Sám mistr Russo mluví o tangu takto: „Tango je jako věčný plamen. Plamen, který se rodí z intimního a přirozeného vztahu mezi tanečníky, z věčné a nekotrolovatelné vášně mezi mužem a ženou. Je to plamen, z něhož se v tangu rodí pokušení.“

Druhé slovo v názvu souboru – „seducción“ (svádění, svůdnost, kouzlo) - sugeruje povahu tanga – tango je svůdné a čarovné, tančit tango znamená svádět. Prostřednictvím dramatických, humorných i erotikou nabitých tanečních scén umělci vyjadřují celé spektrum emocí a tužeb.

V každém pohybu tanečníků lze spatřit léta zkušeností a naprosté odevzdání jejich práci, která je zároveň jejich největší vášní.
Tak bezprostřední dojem mohou vytvořit pouze velice talentovaní a vášniví tanečníci. A pouze takoví tvoří soubor Tango Seducción. Všichni členové souboru dosáhli svých zkušeností působením v nejlepších tanečních souborech, vystupujících po celém světě. Pro všechny se tango stalo životním stylem, a již před mnoha lety se rozhodli zcela se tomuto způsobu života odevzdat. Gustavo Russo si je do svého souboru vybral pro jejich talent, a oni zůstali v Tango Seducción, aby se mohli dále vyvíjet jako tanečníci a předvést publiku to nejlepší, co v nich je.

V průběhu vystoupení soubor ztvární různé příběhy na téma lásky. Představení vyjadřuje dobré i špatné stránky lidské povahy – něvěru, zklamání, smutek, ale také štěstí, něhu, a zejména opravdovou, věčnou lásku.
Úvodní část je rozdělena na dvě poloviny – komickou a vážnou. Nejprve je zvárněn příběh tanga – jeho vznik, vývoj a jeho největší úspěchy. Tento příběh velmi naturalisticky vypráví lidé, kteří u zrodu tohoto tance stáli – lidé ulice, opilci i prostitutky, pro které vlastně neexistovala jiná možnost zábavy. Díky tanci zapomínali na svůj smutný život v nouzi, na nudu a osamělost.

Show pokračuje vyjádřením umělecké povahy tanga. Tady se publiku nabízí možnost obdivovat krásu a vášeň. Celá skupina tanečníků jakoby se najednou stala jedním tělem, harmonicky fungujícím organismem. Najednou je na jevišti vyprávěna báseň s něžnými erotickými prvky.
Navíc, atmosféru ohnivého, vášnivého tance ohřeje orchestr hrající výjímečné interpretace melodií tanga. Skladby legendarního Astora Piazzolly zazní v provedení nástrojů charakteristických pro tango: vedle houslí, piana, basy, cella a bubnů uslyšíte i bandeon – německý nástroj, podobný tahací harmonice, který vytváří atmosféru smutku, nostalgie a svodu – zkrátka emocí, které zrodily tango.
Tanec doplní i emocionální písně od Alejandry Canepy, nadané zpěvačky s úžasným hlasem, která ví přesně, jak předávat emoce.

Celé představení je směsicí tradičního tanga s prvky klasického baletu i moderního tance. Díky tomuto přístupu se mohou diváci celého světa vydat na fascinující cestu do neznámých, okouzlujících končin. Tato cesta prochází krajem smíchu a euforie, místy, kde panuje žárlivost, zeměmi svádění, vášně a lásky. Je to cesta lidskými emocemi, z nichž je tango stvořeno.
Velmi výstižně popsal tango Manuel Romero: “Tango není jen tanec. Je to životní styl, stav mysli, filozofie. Je zrozeno z lidské přirozenosti, vyjadřuje emoce, které jsou blízké všem lidem bez rozdílu, a proto je jeho jazyk blízký a srozumitelný všem lidem bez rozdílu.“

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>