Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tanec smrti

2007-06-11 19:42

Místo konání LETENSKÉ SADY: místo mezi stromy na hlavním korzu blízko Stalinova pomníku - VSTUP ZDARMA!

TANEC SMRTI

Improvizační představení

Koncept: Antonie Svobodová

Tančí: Antonie Svobodová

Výtvarná spolupráce: Kristýna Taubelová

Volali jsme smrt, aby přišel život. Ze semene vkládaného do hrobů klíčí další světy... Protančím se se svou smrtí životem…

Prvotní pobídkou ke vzniku tohoto představení byly zápisy z těžko postižitelných tanců – zjevení v kostelech z dob středověku. Další inspirační prameny jsou velmi různorodé. Vychází z chování zvířat v bezvýchodných situacích, rituálů přírodních národů, hledí do tváře beznadějné smrti v dobách nacismu a válek vůbec. Žije snovými představami i očišťujícími prožitky.

O autorce:

Antonie Svobodová je tanečnice, spolupracující s různými hudebníky, výtvarníky a fotografy. Jako sólová performerka užívá ve svém osobitém stylu elementů jak tanečních tak divadelních. Její improvizace nacházejí inspiraci mj. v rozličných prostorách a vztazích mezi hudbou, tancem, hlasem, tělem a objekty. Studovala tanec u Evy Blažíčkové, zakladatelky konzervatoře moderního tance Duncan Centre. Byla členkou skupin Propast a Děrevo. Pravidelně se účastní různých tvůrčích dílen, vystupovala na mnoha domácích i zahraničních festivalech.

Podpořili: Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hl. m. Prahy

Délka představení: 60 minut

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>