Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

TaBALADA, Decalages

2008-08-13 11:50

Pouliční představení - nevšední, visuální, akrobatické a hudební, hrané na alegorickém voze s konstrukcí pro závěsnou akrobacii.

TaBALADA
Scénář pouličního představení je volně inspirován japonskou legendou Obasute a jejím literárním zpracováním, které se stalo základem pro vznik dvou slavných filmů „Balada o Narajemě" (první z roku 1958, druhé 1983). Vypráví o staré ženě, jenž je zanechána v horách, protože již své komunitě nepřináší žádný užitek.

Při práci na inscenaci jsme pracovali především s tématy stáří a smrti, nepotřebnosti starých lidí a způsobem, jak na tyto fenomény pohlíží naše západní společnost v porovnání s vnímáním stejné problematiky v jiných tradicích a kulturách. Pracujeme také s tématy vzpomínání, ztraceného mládí, přijetí a odevzdání se vlastnímu údělu.

Celé naše představení se odehrává v okolí alegorického vozu. V představení využíváme velmi specifický vizuální jazyk, jež vytváříme pomocí kombinace různých performativních forem a technik - hudby, tance, loutek a závěsné akrobacie (akrobatický kruh, šály, závěsné vaky, akrobatické popruhy). Důležitou součást poetiky inscenace tvoří hudba a zpěv. Vše je doplněno velmi výraznou, stylizovanou výpravou.

Realizační tým:

Inscenace je výsledkem tvůrčí práce kolektivu

Námět a scénář: Seiline Vallée (na motivy legendy Obasute)
Hrají: Perla Kotmelová, Seiline Vallée, Salvi Salvatore
Režijní a dramaturgická spolupráce: Zoja Mikotová

Hudební kompozice: Daniel Fikejz
Realizace výpravy: Yumi Hayashi
Kostýmy: Erika Čičmanová, Yumi Hayashi
Světelný design: Roman Douda, Mikoláš Holba
Zvukový design: Ondřej Dědeček
Návrh a realizace alegorického vozu: Salvi Salvatore a Petr Píša (ve spolupráci s Adamem a Janem)
Technická spolupráce: Štěpána Pobořilová, Michal a Petr Kalivodovi
Produkce: ART Prometheus o.s. Líza Urbanová, Jakub Vedral

Inscenace vznikla za podpory Ministerstva kultury České republiky, hlavního města Prahy. Zvláštní poděkování patří divadlu Alfred ve dvoře / o.s. Motus a studiu Alt@.

Inscenace TaBALADA získala "ocenění za nejlepší představení" v rámci projektu Inspiracje 2008, který proběhl od 7. do 10. května 2008 v prostoru Ruiny Teatru Mijestskiego v Polských Gliwicích.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>