Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Svou vlastní ženou

2007-06-11 19:42

DIVADLO LETÍ 
SVOU VLASTNÍ ŽENOU
Autor: Dough Wright

o autorovi:
Patří mezi nejúspěšnější současné americké dramatiky. Zásadním zlomem v jeho kariéře byla cena Obie za mimořádný počin v oblasti dramatu za hru Quills. Další prestižní ocenění hry Kesselringovou cenou za nejlepší nové americké drama podnítilo zájem Hollywoodu a Wright přepracoval hru do podoby filmového scénáře (fi lm s Geoffrey Rushem v hlavní roli byl v ČR uveden pod názvem Perem markýze de Sade). Za scénář k filmu Quills byl Wright nominován na Zlatý glóbus. Další Wrightovy hry si od té doby nacházejí cesty na jeviště významných amerických divadel; jako rezidentní dramatik píše pro New York Theatre Workshop. Za hru Svou vlastní ženou obdržel prestižní Pulitzerovu cenu za nejlepší drama pro rok 2004, cenu Tony za nejlepší hru sezóny a řadu dalších významných divadelních ocenění

překlad: Adam Novák
režie: Janek Růžička
dramaturgická spolupráce: Daniel Přibyl
výtvarná spolupráce: Magdalena Prousková 

hrají:
Pavol Smolárik 

Monodrama oceněné Pulitzerovou cenou a cenou Tony v podání herce Divadla LETÍ Pavla Smolárika, který za svůj výkon získal Cenu za objev roku v rámci udílení Poct festivalu Next wave 2007.
anotace:
Strhující životní příběh kontroverzního německého transvestity Lothara Berfelda alias Charlotty von Mahlsdorf, který vyšlapal na vysokých podpatcích cestičku dvěma nejrepresivnějšími režimy, jaké kdy civilizace poznala - nacismem a komunismem. 

kdy: Premiéra v Divadle v Řeznické, obnovená premiéra v Divadle Letí 1. 11. 2007.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>