Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

SVĚT ROBOTŮ (1)

2009-08-24 14:09

SVĚT ROBOTŮ v Trafo galerii proběhne od 21. 8. do 4. 9. 2009.

M. Stanley „Robotman“ Povoda (*1945. Příbram)

Pán robotů, neustále obklopený stovkami kabelů, vodičů, elektrotechnických vymožeností, recyklovaných součástek ze všeho, co vás napadne a zahalený v neutuchajícím cigaretovém dýmu. Pod heslem „Nic Není Nemožné“ konstruuje stovky robotů všech velikostí, tvarů a funkcí – od přehazování desek poháněných bicyklem, dolévání drinků, zapalování cigaret, zvedání ženských sukní či sloužících jako hudební nástroj, až po hledání podmořských pokladů, schopnost hovořit je samozřejmostí.

Stanley, který prvního robota sestrojil údajně ve svých 13ti letech, se ale nezabývá jen „zábavnými“ stroji a stroječky – od roku 1989 se soustředí na výrobu mozkových stimulátorů využitelných v klinické psychologii a psychiatrii. Za doby totality žil Stanley třícet let jako emigrant převážně v USA, rodinné fotky s roboty z mnoha míst jeho cest dokládá jedna z částí výstavy v Trafo galerii. V Čechách po návratu vyzdobil svými přístroji např. restauraci a bar FRAKTÁL na Letné, který často ctí i svou přítomností. Nejznámější z poslední dekády jeho „dětí“ je zejména robotí klavírista Wédéčko, který se stal pátým členem kapely The Prostitutes. Od roku 2008 má Stanley Povoda ateliér v Trafačce, industriální vysočanském komplexu, který z části slouží jako alternativní galerie.

Interaktivní výstava dokumentuje vývoj Stanleyho tvorby přes život v USA až po vznik robotí kapely.

Přijďte si vykoušet theremin a jiná udělátka, která by vás možná nikdy nenapadla ani ve snu.

Umělcova webová stránka: www.robotman.cz

Výstava bude otevřena denně kromě pondělí od 15.00 do 19.00 hod.
Metro Českomoravská X zast. tram. č. 3 Ocelářská X vedle O2 Arény
Kurta Konráda 1, 190 00 Praha 9

Komentáře (1)

slithero.io game 2019-07-16 11:41:05
A reliable informative post that you have shared and appreciate your work for sharing the information for this robot world events.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>