Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

SUSANA BACA (PERU), JANA VÉBROVÁ (CZ)

2007-07-20 18:27

SUSANA BACA (PERU) + support JANA VÉBROVÁ (CZ)

Špičková zpěvačka world music Susana Baca, držitelka latinskoamerické Grammy, bude poprvé vystupovat v ČR

Vystoupení Bacy předznamená festival Eurotrialog Mikulov a bude se konat v rámci série Prague International Bluenight


Do ČR přijede přední zpěvačka world music, představitelka afroperuánského stylu, Susana Baca z Peru. Původně měla Baca vystoupit 25.8. 2007 na mikulovském Eurotrialogu, její koncert se však uskuteční již přesně o měsíc dříve jako ochutnávka Eurotrialogu Mikulov, a to v rámci série Prague International Bluenight.

Latinskoamerická hudba není jen salsa a indiánské kapely. Zcela zvláštní kapitolu v latinskoamerickém hudebním světě představují černošské zpěvačky, které si vybírají fascinující písně z indiánské, černošské i španělské kultury, neztratí tah ani když zpívají pomalu, a za nic na světě by se nenechaly dotlačit ke komerci. Pod jejich poklidnou fasádou se ovšem skrývá stejný oheň jako v klasických nahrávkách americké "soulové sestry" Arethy Franklin. Za svůj dobrý vkus a vyhraněnost platí tím, že je širší publikum objeví až ve vyzrálém věku. Susanu Baca v Peru objevil a světu představil neúnavný propagátor ethno hudby – David Byrne ze skupiny Talking Heads. Právě pro jeho značku Luaka Bop natočila Susana Baca svá poslední alba. Její hudbu začal uznávat celý svět, což vyústilo i v ocenění Grammy v roce 2002. Susana Baca se stala nejlepší zpěvačkou, která se kdy v Peru narodila a jednou z největších postav jihoamerické kultury, odborná kritika o ní mluví jen v superlativech a na koncertech dokázala roztančit i desetitisíce diváků.

Homepage, mp3: http://www.luakabop.com/susana_baca/
Prague International Bluenight no.49 & Eurotrialog forrun
Susana Baca, Praha, Lucerna Music Bar, 25.7.2007 od 21 hod, support Jana Vébrová
Vstupenky od 350 Kč v síti Ticketpro, Ticketportal a na www.eurotrialog.cz. V prodeji také vstupenka COMBI (koncert Baca & festival Eurorialog Mikulov) za 490 Kč

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>