Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

STUCK MOJO (USA), EKTOMORF (HUN), VENGINCE (USA), TENSIDE (GER)

2008-02-16 23:43

STUCK MOJO (USA), EKTOMORF (HUN), VENGINCE (USA), TENSIDE (GER)
Praha, Rock Café, Národní 20, Praha 1

Ceny v předprodeji TICKETSTREAM: CZK 350.00
Předprodej bude UKONČEN: 01/03/2008 23:59

Informace o akci:
STUCK MOJO (USA), EKTOMORF (Hun), VENGINCE (USA), TENSIDE (Ger)
Pro všechny fanoušky houpavých, nabroušených kytar máme velmi dobrou zprávu. V březnu dojde ke společnému turné starých crossoverových harcovníků STUCK MOJO a maďarských etno – metalistů EKTOMORF, přičemž support jim budou dělat američtí Vengince a němečtí Tenside. V ČR by tentokrát měly být rovnou 2 zastávky a to 2.3.2008 v pražském Rock Cafe a 3.3.2008 v ostravském Boomerangu. Pojďme si tedy detailně představit hlavní 2 interprety.
Dlouho předtím, než rap-metal začal být zvětralý a všední, Stuck Mojo se stali průkopníky crossoveru a předchůdci nu-metalu. Mixování jižanského metalového odkazu s agresivním hip-hopovým přednesem černého frontmana, mixnutý s trhanými hard corovými riffy dostávala jejich hudba nový rozměr. Tímto byl položen jeden ze stavebních kamenů stylu corssover a díky skupině Stuck Mojo se také změnil pohled mnoha fandů a kritiků na tvrdou hudbu. Od debutního alba „Snappin` Necks“ (1995) až do desky „Declaration of a Headhunter“ (2000) jsme mohli být fascinováni jejich výbornými alby a energickými koncerty, které byly vždy delikátní záležitost pro všechny příznivce tvrdých sekaných kytar a štěkavého vokálu (vzpomeňme jen na Rock For People 96). Stuck Mojo se možná nikdy nezapsali do myslí desítek milionů konzumentů aktuálních hudebních trendů, ale vždy vzdávali poctu svým kořenům, zůstali věrni vášni pro svou hudbu a i tím si vydobyli místo ve světovém undergroundu. Po dočasném zaledování formace je tu reunion, který má dokázat, že Stuck Mojo jsou zpět a v plné síle. Aktuální deska „Southern Born Killers“ vychází v Evropě u Napalm Records v březnu 2008, přičemž písně jako Open Season, čí I’m American dávají vědět, že půjde o zajímavý flák muziky ala Stuck Mojo.

Ektomorf ve své hudbě stejně jako Stuck Mojo velmi operují se živelností hudebního projevu, přičemž ale vycházejí z trochu jiné platformy. Velikou inspirací pro Zoltána a spol. byla přelomová deska Sepultury „Roots“, která z veliké míry určila směr, jímž se bude tlupa maďarských kočovníků dále ubírat. Pokud bychom se měli pokusit hudbu Ektomorf přiblížit ještě jiným způsobem, tak lze v kostce říct, že se jedná o mix thrash metalu, hard core, punku a cikánského folklóru, který je díky etnické příslušnosti bratského dua Zoltán a Csaba provedený velmi umě a přirozeně. Především to dává Ektomorf žívý náboj a odlišuje tak skupinu od mnoha jiných kapel, jež jen těžko hledají vlastní identitu. Ektomorf ji našli již od prvního vydaného alba pod labelem Silverdust „I Scream to The Sky“ a ve svém stylu pokračují v podstatě i na 4. řadovce pod vetším labelem. Ta dostala název „Outcast“ a stejně jako jejich předešlé 3 počiny je vydává metalový gigant Nuclear Blast. Někomu může možná přijít úsměvné mluvit v souvislosti s Ektomorf o vlastní identitě, když ve stejném dechu mluvíme o veliké inspiraci sepulturovskou deskou „Roots“ a kapelou Soulfly. Hudebně nejsou Ektomorf kdovíjací novátoři, ale jak již bylo výše řečeno, svůj styl definovali kombinací metalové živelnosti a cikánské temperamentnosti a to je kombinace velmi původní.

Poprvé se v ČR představí obě předkapely, tedy američtí Vengince a němečtí Tenside. V případě prvně jmenovaných se jedná o velmi zaběhlý soubor hudebníků, který již od roku 94 produkuje pod hlavičkou Vengience valivou metalovou hudbu inspirovanou soubory jako Unearth či Hatebreed. Tenside jsou novější německá formace, jež hraje moderní metal inspirovaný kapelami jako Machine Head, Soulfly či dokonce Soilwork. Každopádně obě předkapely by naživo měly být velmi příjemnou návnadou před smrští dvou hlavních kapel.

Související odkazy:
www.stuckmojo.us
www.ektomorf.com
www.vengince.com
www.tenside-music.de

---------------------------------

Pozor - vzhledem k přetrvávajícím problémům s pronikajícím hlukem z klubu Rock Café do obytné části domu je klub po cca ročním provozu nového sálu a celkové rekonstrukci suterénu, která přes veškeré úsilí bohužel neodstranila zmíněné problémy, opět nucen končit veškeré hudební produkce ve 22.00! Jelikož nařízení začalo platit ze dne na den, sledujte prosím naše stránky, kde budou pod odkazem PROGRAM průběžně upřesňovány aktuální začátky akcí či případné změny v sestavách kapel.

V ceně lístku: Live concert + 15 min. Internet free

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>