Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

STIMUL FESTIVAL – Kreidler (DE), Bassisters Orchestra (PL), Hans Appelqvist (SE), Okapi (IT)

2007-09-28 18:58

STIMUL - průběžný festival jiné hudby. Koncert se koná ve spolupráci s festivalem DER FILM - www.derfilm.cz  

Hudební festival STIMUL se od roku 2005 v českém hudebním prostředí etabloval jako výrazná hudební akce s jasně určenou a vymezenou dramaturgií. Festival se snaží prezentovat hudbu, která u nás běžně není dostupná. Programové zaměření festivalu, které je nyní nově propojeno s A2 kulturním týdeníkem, se snaží reflektovat znění progresivní elektroniky, noisu, současného jazzu a všechny podoby improvizované hudby, včetně jejich prolnutí a nejrůznějších mezižánrových přesahů.

Kreidler (DE)
Čelní představitelé německé post-rockové scény (tuzemský posluchač zná třeba Tarwater či To Rococo Rot), se od svého debutu Weekend v roce 1996 vyvinuli v asi nejvýraznější zástupce této vlny. Jejich poslední počiny (už ne jako čtveřice, nýbrž v podobě matematicky sehraného tria) nicméně míří ze snadných škatulí a od postmoderních melanží pryč. Jejich tvorba se nejvíce přibližuje abstraktní filmové hudbě a invenčně vstřebává vlivy jazzu, ambinetu i industriálu. Nevšedně chytlavé popové melodie a precizní instrumentace dodává jejich muzice až majestátní, prudce emotivní nádech. Tento večer je zároveň hlavním doprovodným hudebním programem filmového festivalu DER FILM.


Bassisters Orchestra (PL)
Poutavé spojení nejdůležitějších hudebních osobností mladé polské scény. Superskupina složená z improvizátorů, jazzmanů, hiphoperů a bizarních elektroniků, která vydala album roku 2007, směšuje nejrůznější styly v koherentním a podmanivém tvaru. Najdeme zde hiphopery Fisze a Emade, Macia Morettiho z Mitch and Mitch, Wojtka Mazolewského z Pink Freud nebo Bunia ze skupiny Ludzie a Dick4Dick.


Hans Appelqvist (SE)
Jeden z klíčových představitelů švédského undergroundu, hlavní akvizice labelu Häpna; mistr imaginárních soundtracků a elektroakustických harmonií. Jeho vystoupení, to je jedinečná hudební archeologie, solitérní performance využívající folkových postupů stejně jako filmových samplů a rozličných field recordings, nevšední audiovizuální zkušenost zprostředkovávající nečekané souvislosti mezi technologiemi (projektor a turntable) i mezi pojetím zvuku a mluveného či zpívaného slova.


Okapi (IT)
Italský sólový projekt Okapi je mnohotvárnou hudební fúzí, postavenou na využití elektroniky, gramofonů i akustických nástrojů. V aktuální tvorbě rozvíjí koncept podivného dýdžejství, spočívající v míšení nejrůznějších (respektive všech myslitelných) hudebních stylů, jejich citacích, travestování a přetavování do originálního tvaru.


STIMUL festival

Web: www.stimul-festival.cz


Ve spolupráci s festivalem německých filmů DER FILM.


Vstupné: předprodej: 290 CZK / vstupné na místě: 350 CZK / sleva Archa.klub 200 CZK. Stání.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>