Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ZELENÝ RAOUL OPĚT ZASAHUJE

2008-08-13 14:11

Ve vile Portheimka na Smíchově vystavuje do konce srpna známý kreslíř a karikaturista Štěpán Mareš. Těm, kteří touží po duševním i fyzickém osvěžení v rozpáleném letním městě, vřele doporučujeme!
Čtenářům Reflexu se nemusí Štěpán Mareš nijak představovat – Zelený Raoul, nekonečný příběh České republiky očima ufona, se stal již dávno součástí jejich životů. Většina lidí, se kterými na toto téma promluvíte, vám řekne, že Zeleného Raoula čtou vždy jako první rubriku z celého časopisu a že jsou na své týdenní dávce Raoula regulérně závislí. Právě v těchto dnech navíc vyšlo jubilejní, sedmisté pokračování tohoto oblíbeného komiksu, které je tentokrát velmi pikantní a opět si, jako už mnohokrát, koleduje o žalobu, protože si dělá legraci z věcí, které jsou pro seriózní novináře tabu.

Zelený Raoul, čas. Reflex
Jediný, kdo tvůrce Zeleného Raoula zatím opravdu žaloval, byl bývalý ministr Březina, který si tím vysloužil nehynoucí posměch. V nebližších dnech se ovšem ukáže, zda podobně nezareaguje jeden pražský radní se svou světově krásnou milenkou, který už vyhlásil pátrání a odměnu milión korun za dopadení jiného komiksového tvůrce (což připomíná odměny za hlavy zločinců na divokém západě), k němuž se Mareš netají svými sympatiemi, jak je z posledního Raoula zřejmé.
Štěpán Mareš ale nepřispívá pouze do Reflexu, i když tam získal největší prostor, jeho karikatury slavných a mocných se objevují i v dalších periodikách a aktuálně jsou k vidění i na samostatné výstavě probíhající ve vile Portheimka nacházející se vedle kostela Sv. Václava na Smíchově, co by kamenem dohodil od centra Nový Smíchov. K vidění je výběr z nejlepších karikatur, komiksových stripů, portrétů státníků, ale i skicy poodhalující kreslířovy metody a inspirace.

Zelený Raoul, čas. Reflex
Vila Portheimka s přilehlým parkem, kavárnou, vzdušným výstavním prostorem a navíc volným vstupem do galerie se může stát oázou klidu pro všechny, co jsou znaveni nákupy a hektickým provozem v centru města. A Marešovy karikatury politických představitelů nejen naší země zase osvěžením pro ty, kteří jsou znechuceni politickou situací, korupčními skandály či způsoby politiků. Smích má osvobozující účinek a je nejlepší lék na všechna přerostlá ega. Uvolňuje napětí, které by se jinak transformovalo ve vztek, agresi, či zoufalství nad tím, kam ten svět spěje, a to, uznejte, je lepší se zasmát.
Další informace najdete zde

Zelený Raoul, čas. Reflex
Dita Malečková
 
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>