Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

STABILITY a MAREK DUSIL & YOUNGBLOOD

2007-06-11 19:42

STABILITY a MAREK DUSIL & YOUNGBLOOD

začátek 20.30 + DJ

(vstup 160,-)

---------------------------

http://www.myspace.com/stabilitycz

Band Members :
Oldrich Krejcoves - giut, voc
Miroslav Chyska - guit
Jan Jakubec - bass
Roman Vícha - drums

-------------------------------

www.marekdusil.cz - Marek Dusil and Youngblood

V akustickém triu jako předkapela Stability.

Marek Dusil již v 16. letech zhudebňoval básně, se kterými vystoupil na pódia až po návratu z vojny v roce 1987. Tehdy založili s maminkou a sestrou kapelu Rodinné sdružení Prcek, která sklízela ocenění na různých festivalech a přehlídkách.
Po tvůrčí pauze, způsobené založením a posléze rozpadem vlastní rodiny, vytvořil s kamarádem v roce 1996 duo Symphonic Titanic. V té době začal skládat kromě hudby i vlastní texty.
Na jaře roku 2001 založil kapelu M.D'usil & Youngblood. Původní sestava byla pouze tříčlenná. To jest Marek Dusil - kytara a zpěv, Standa Spilka - bass a Pavel Douša - bicí a vokál. Tato sestava absolvovala několik koncertů v pražských klubech a několik výjezdů za hranice města, například do Českého Krumlova nebo Moravských Budějovic. Na podzim roku 2001 se dostala do semifinále rockové soutěže pořádané plzeňským klubem Beat club Jam - Beatová liga. Myslíme si, že postup do finále byl jen o chlup...
Na jaře roku 2002 byl přijat na post druhého kytaristy Jan Košťál - alias Jean de Trognon. S ním kapela absolvovala několik vystoupení v Praze a hlavně velké koncerty na Pivních výcvikových táborech Staropramenu v Kolíně, Zlíně, Příbrami, Táboře a Kladně. Dále několik open air vystoupení v Praze a na Dobříši. Na podzim několik pražských vystoupení v klubech a na závěr roku silvestrovský koncert v Českém Krumlově v Traveller's hostelu.
3.ledna 2003 došlo k /u kytaristy těžkému/ úrazu Marka Dusila, který si šikovně přeťal šlachy na levé ruce. Mezitím navíc došlo v ochromené kapele k menšímu pnutí a post druhého kytaristy byl přeobsazen.
Na místo druhého kytaristy nastoupil Michal Štrob, působící též ve skupině Corona. S jeho příchodem došlo k většímu přitvrzení zvuku, ale také k vytvoření zajímavějších kytarových aranží. Michal také převzal většinu kytarových sól, neboť ta jsou opravdu jeho doménou.
První demo CD - Otisk duše bylo natočeno, ještě ve tříčlenné sestavě, na jaře roku 2001 v soukromém studiu Just Recording ve Skochovicích u zvukaře, řidiče a bedňáka Lukáše Novotného. V průběhu příprav na natočení nového dema vznikl akustický třípísňový nosič - Unplugged Spring.
Relativní úspěch akustického snímku Unplugged Spring je jeho nasazení v rádiu PROGLAS, kde byl jednu chvíli druhým nejhranějším titulem, konkrétně písnička Nenapsaná. Také díky tomu došlo k vystoupení na folkovém festivalu Lázeňská loděnice v Karlových Varech, bohužel za strašného deštivého počasí. Zde ještě hrál druhý kytarista, s kterým demosnímek vznikl. Po jeho tichém a nekonfliktním odchodu se v trojici odehráli malé festíky v Praze a Plzni a s touto trojicí se Marek, myslíce že navždy rozloučil koncertem v Café na půl cesty na Pankráci, který byl opravdu vyvedený.
Mezitím došlo k malé spolupráci s Michaelem Kyselkou (též Hookers a Secretion) nejprve jako host na foukací harmoniku (na koncertu v Ječné, a při společném živém rozhovoru a akusticklém hraní na internetovém rádiu Akropolis. Díky nečekanému pozvání na další dva folkové festiválky, byl přizván zmíněný Michael Kyselka na hraní na basovou kytaru. Program byl nacvičen a poprvé s novým basistou zazněl na pódiu pod krásným renesančním zámkem Nové Zámky v Nesovicích na Moravě. Něco na těchto akcích přeci jenom je.
Další festival se odehrál na obnovované zřícenině novogotického zámku Horní Hrad na Karlovarsku, kde za sice deštivého počasí, přesto v příjemné atmosféře byl odehrán koncert, který byl vřele přijat.... Stagnace tímto byla narušena a došlo k další řádce koncertů, také ve spolupráci s klávesistou Jiřím Kořánem, především v Music clubu Guru. V listopadu hostoval s kapelou poprvé i bubeník Honza Martínek, opravdu mladá krev...:-)
Koncem roku 2004 došlo k nabídce od Štěpána Smetáčka, jinak fenomenálního bubeníka a muzikanta k natočení a spoluprodukce dema, které by se nabídlo nahrávacím společnostem. Z této spolupráce vzniklo v březnu 2005 čtyřpísňové demo Klid - (Klid, Nenapsaná, Smutnej nádražák a Tři pokoje). 
V dubnu 2005 se vystřídal post bubeníka - k Markově radosti vstoupil David Landštof (Ivan Hlas, Dnes Jazz, Secretion) a zároveň se prozatím upustilo od pojmenování kapely.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>