Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Sliby chyby

2007-09-04 01:26

Neil Simon, Burt Bacharach, Hal David: SLIBY CHYBY

Hudební komedie o tom, že být majitelem bytu, vhodného pro zálety nadřízených, neznamená jen oslnivou kariéru.

Promises, Promises - tak se v originále jmenuje americká muzikálová komedie z roku 1968, která při prvním broadwayském uvedení dosáhla 1281 repríz a neméně úspěšně obletěla svět. Popularitě muzikálu napomohla předloha, podle které byl vytvořen: Byl jí netradičně film, a sice úspěšná romantická komedie Byt s Jackem Lemmonem v hlavní roli, která získala pět Oscarů (režisérem a autorem jejího scénáře byl Billy Wilder, mj. scénarista a režisér filmu Někdo to rád horké).

Příběh lásky naivního řadového pojišťovacího úředníčka Chucka k půvabné zaměstnankyni podnikové jídelny Fran Kubelikové nešťastně zamilované do generálního ředitele byl převeden do živé divadelní podoby a doplněn písněmi, které patří mezi nejlepší světová muzikálová čísla. Sliby chyby jsou rozvernou a především zdravě ironickou komedií spojující komické i dojemné momenty. Žádná ženská sukně se v ní nemůže (a vlastně ani nechce.) cítit bezpečná a být majitelem bytu vhodného pro zálety nadřízených znamená oslnivou kariéru ...


Hrají:

Ondřej Kavan, René Přibil nebo Ladislav Županič j.h., Barbora Valentová nebo Lucie Černíková j.h. nebo Hana Holišová j.h., Rostislav Čtvrtlík, Luděk Nešleha, Jiří Havel, Karel Vlček, Ivo Kubečka, Simona Vrbická, Radek Zima, Hana Siedlová nebo Jitka Sedláčková, Marcela Nohýnková, Otto Rošetzký, Jelena Juklová, Eva Kodešová, Zuzana Kyselová-Čapková a další.

Inscenace bude uvedena v překladu Iva T. Havlů s nově přeloženými písňovými texty Jiřího Joska, choreografii Libora Vaculíka, scéně Jana Duška a režii hostujícího Zdeňka Černína. 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>