Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Slavnostní otevření Rajské zahrady.... aneb jeden den prázdnin navíc

2008-08-28 11:58

1.9.2008 od 10hod,
ulice U Rajské zahrady, Praha 3 - Žižkov, vstup do areálu z křižovatky ulic U Rajské zahrady a Vlkova

Terasovitý nový luxusní park v centru Prahy s výhledem na pražské panoráma Rajská zahrada se slavnostně otevře veřejnosti v pondělí 1. září v 10 hodin dopoledne.

Rekonstrukce parku byla historicky největší investicí městské části Praha 3 do zeleně a vyžádala si 40 milionů korun. V prostoru nad vysokou školou ekonomickou na Žižkově tak vznikla kaskádovitá zelená oáza, vybavená špičkovými technologiemi, herními prvky i sportovišti. Park střeží bezpečnostní služba, uvedl mluvčí Prahy 3 Jan Sotona. Pokud z Hradu vidíte všech sto věží Prahy, tak z Rajské zahrady jich napočítáte minimálně devadesát devět, říká starostka Prahy 3 Milena Kozumplíková. Ve spodní části parku se nalézá sportoviště s běžeckou dráhou, hřiště pro nejmenší a kavárna. Na dalších terasách je pak umístěna hrací plocha pro petanque, jezero a posilovna pod širým nebem, na vrcholu celého prostoru je umístěn altán. Dominantou, která protíná celý prostor luxusního parku, jsou pískovcové schody, jejichž středem se parkem valí umělá horská bystřina.

Na děti v den otevření totiž česká interaktivní představení Archa Noemova se soutěžemi a hrami Divadla V pytli, které na jeden den v Rajské zahradě postaví bájné plavidlo biblického mořeplavce. Park bude veřejnosti otevřen až do 15.00 hodin, kdy začnou přípravy na večerní uzavřenou akci. V rámci ní představí v premiéře modelky na schodech Rajské zahrady kolekci podzim–zima známé české návrhářky Beaty Rajské. Na programu bude také balet na téma biblického příběhu Adama a Evy, večer pak uzavře skupina Pa-li- tchi. Její ohňová performance světla, tmy a vody bude vrcholnou ukázkou indického bojového umění benethi. Vstup je z křižovatky ulic U Rajské zahrady a Vlkova.

Program:
10,00  slavnostní otevření zahrady (nový luxusní park), křest knihy o dětských hřištích v Praze 3
10,15  zábavné odpoledne pro děti v režii Divadla v pytli, Velká poprázdninová pošta, výtvarné dílny
11,00  Archa Noemova - představení pro děti s biblickými motivy
12,00 dětská diskotéka, výtvarné dílny
od 15, 00 se park otevře veřejnosti
bude tu módní přehlídka Beaty Rajské, balet na téma biblického příběhu Adam a Eva, večer bude ohňová show skupiny Pa-li-tchi - vrcholná ukázka indického bojového umění benethi.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>