Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Slam poetry 2008

2008-06-24 14:22

Program začíná v 19.00. Vstup je zdarma.

Jaká jsou slamová pravidla?
Vystupující nesmí používat jakékoliv rekvizity, hudební nástroje ani kostýmy. Soutěž probíhá ve dvou kolech, v nichž je závazná maximální možná délka vystoupení pro každého soutěžícího - 3 minuty. Vystupující mohou být za překročení časového limitu či použití rekvizit penalizováni.
Porotu obvykle vybírá konferenciér či další organizátor soutěže přímo z přítomného publika před samotným zahájením soutěže - obvykle má porota pět až deset členů. Porotci přiřazují účastníkům soutěže body (od 0 do 10 nebo od 1 do 10) na základě obsahu a prezentace díla.
Během slamu se na rozdíl od literárních čtení aktivně zapojuje publikum. Otevřeně a hlasitě reaguje na vystoupení jednotlivých básníků, na bodování poroty nebo na moderování. Publikum se může projevovat tleskáním, pískáním, bučením či dupáním. Může tak do jisté míry ovlivnit rozhodování porotců.

Kdo se může slamu účastnit?
Slam poetry je přístupná pro každého, kdo má odvahu vystoupit se svou poezií před aktivní publikum. Z regionálních kol potom postupují do finále ti, které na základě bodového hodnocení vybrala porota. Minulé ročníky ukázaly, že spektrum vystupujících je opravdu široké - od zavedených básníků po MCs hiphopových kapel.

Zdroj: slampoetry.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>