Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

SHEN YUN - CHINESE SPECTACULAR

2007-12-12 11:11

Další informace a video z představení zde

5000 LET ČÍNSKÉ KULTURY 
10.3.08 od 20 hod a 11.03.08 od 15 a 20hod.
KCP - Kongresové centrum Praha

KOUPIT VSTUPENKY NA ONLINE
Ceny: CZK 600.00 - CZK 2200.00 + servisní poplatky

Shen Yun - to je přehlídka původního čínského umění plná radosti a barev, inspirovaná pěti tisíci lety tradiční čínské historie a zachycující ducha tradiční čínské kultury. Soubor  Divine Performing Arts zahájil svou činnost v roce 2004. 

V prodeji jsou vstupenky od 600,- Kč do 2.200,- Kč na premiéru 10. března a dvě představení den poté. Nenechte si ujít toto úžasné představení které prestižní americký časopis The Billboard Magazine označil v loňském roce jako sedmou nejlepší show na světě. Takovéto představení diváci v Čechách ještě neviděli ! 

Program, který ztvárňuje více než 90 tanečníků, zpěváků a hudebníků nejvyšší profesionální úrovně, uvede hudební čísla a také pěvecká a instrumentální sóla, včetně tradičních nástrojů, jako je erhu (čínské housle) a guzhen (citera). Jedny z nejpozoruhodnějších částí představení Shen Yun jsou jeho mistrovské choreografie a okouzlující taneční výstupy, sahající od klasických průvodů přes etnické lidové tance k velkým skupinovým tancům, kde se desítky tanečníků synchronně pohybují v úchvatných formacích. Program, který doplňují akrobatické skoky, draci a hřmící bubny, to vše podtrženo originalitou a neskutečnou silou 50 ti členného živého orchestru, tak vytváří mimořádný a fascinující zážitek pro diváky všech věkových skupin. Představení, jež vycházejí z hrdinských bájí, hlubokých tradičních příběhů a pověstí z dynastií Tchang, Sung a Čching, ale i z moderních témat, společně zachycují historii mnohotvárné země s pestrým a ohromujícím kulturním dědictvím. Vystoupení jsou uvedena a vysvětlena vypravěčem/překladatelem v čínštině a češtině. 

Představení spojuje prastarou techniku a umění s velkolepou scénografií za podpory úchvatné scenérie promítané na pozadí, včetně okouzlující projekce buddhistických chrámů, hor a mongolských stepí, čínských paláců a vzdouvajících se moří. Působivého efektu je dosaženo, když se tyto obrazy dají do pohybu na plátně o rozměrech 16m x 8m a zachycují například padající sníh ve venkovské krajině nebo mraky plující po obloze. 

Unikátní součástí této produkce jsou pestré a pečlivě navržené, ručně šité kostýmy, jež mají na sobě 'nebeské krásky', 'stateční válečníci' a 'věrné duše'. Návrháři si při zkoumání knih, maleb, fresek a soch počínali mimořádně pečlivě, aby dosáhli naprosto přesného vzhledu v závislosti na období, kde se dramatické tance a příběhy odehrávají, k čemuž použili původní dochovanou dokumentaci čínské historie.

Zákaz pořizování jakýchkoliv audiovizuálních záznamů!

www.nebeskeumeni.cz,  www.chinesespectacular.eu

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>