Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Seznamte se s botanickou zahradou: Vinice

2007-06-25 15:01

Vinice sv. Kláry zve k seznámení
Ve čtvrtek se představí další část Botanické zahrady hl. m. Prahy

Jedna z nejkrásnějších a svou rozlohou 3,5 ha největší pražská vinice – Vinice sv. Kláry bude ústředním námětem akce Seznamte se s botanickou zahradou, která proběhne ve čtvrtek 23. srpna v Botanické zahradě hl. města Prahy v Troji.

Tato památkově chráněná vinice, která dnes připomíná zašlou slávu pražského vinařství, zde byla pravděpodobně již za vlády Václava II. Vinice sv. Kláry byla původně spojena z Trojským zámkem, který nechal postavit Václav Vojtěch ze Šternberka v letech 1678 – 1685. Zde se také hrozny zpracovávaly v ohromných sklepích, do kterých se dalo vjet celými povozy. Současně se zámkem byla postavena kaple pro jeho manželku, která ji nechala zasvětit své patronce sv. Kláře...
Nynější podobu vinice získala v 70. letech, kdy bylo původní vedení „na hlavu“ změněno na současné Vertiko. „Vzhledem k prudkému svahu, na kterém se vinice nachází, je možné veškeré práce provádět pouze ručně,“ upřesňuje vedoucí vinice Vladimíra Bahulová. Od roku 1995 spadá tato vinice pod správu Botanické zahrady hl. města Prahy, která intenzívně pracuje na jejím obnovení. Z odrůd je zde zastoupen zejména Ryzlink rýnský, Tramín červený, Müller Thurgau, Modrý Portugal, Sauvignon, Chrupka bílá a červená.

Přijďte se seznámit s vinicí, která kromě možnosti uspořádat soukromé oslavy, svatby či rauty nabízí především krásu a klid s výhledem na hlavní město. Sraz účastníků v 16 hodin u pokladny venkovní expozice (areál Jih). Provází Ing. Vladimíra Bahulová, vedoucí vinice. 

Vstupné:
Venkovní expozice: dospělí 40,- Kč, děti (6-15let) + studenti (karta ISIC + TEACHER) + senioři + ZTP 20,- Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15let) 100,- Kč, doprovod ZTP + děti do 6 let + pedagogický dozor zdarma.
Společné vstupné (opravňuje vstup do skleníku Fata Morgana + venkovní expozice): dospělí 100,- Kč, děti (6-15 let) + studenti (karta ISIC + TEACHER) + senioři + ZTP 50,- Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15let) 250,- Kč, zdarma doprovod ZTP + děti do 6 let + pedagogický dozor.
Trojská karta: dospělí 200,- Kč, děti (6 - 15 let) 100,- Kč, rodina (2 dospělí + 2 děti 6 - 15 let) 500,- Kč. Pozor: studentská Trojská karta a Trojská karta pro seniory neexistuje (studenti a senioři platí tolik, co dospělí)!

Upozornění: Klima ve skleníku není vhodné pro velmi malé děti a osoby s kardiovaskulárními chorobami!

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>