Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Šest tanečních hodin v šesti týdnech

2007-06-11 19:42

Letní scéna Divadla Ungelt pod otevřeným nebem na hradčanském Novém Světě

Přemýšlíte, jak strávit letní večer v Praze? Přijďte na Letní scénu Divadla Ungelt!

Letní scéna Divadla Ungelt se nachází ve starobylé malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě. Byla slavnostně otevřena 19. června 2005 paní Lívií Klausovou - letos se tak na Letní scéně bude hrát již potřetí. Ve srovnání s ostatními divadelními událostmi letní Prahy si Letní scéna se svou kapacitou 209 míst zachovává komorní atmosféru typickou pro Divadlo Ungelt. Její cíl je jednoduchý: nabídnout výjimečná divadelní představení a nezapomenutelné hudební zážitky přímo pod širým nebem. V roce 2007 se bude na Letní scéně hrát od 18/6 do 19/8.

http://www.letniscena.cz

ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH

Autor: Richard Alfieri

Alfieriho hra Šest tanečních hodin v šesti týdnech, strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději, je dle mého divadelní skvost. K jeho režii jsem pozval citlivého Zdeňka Duška. Hrát v něm budou dvě velké herecké a lidské individuality - Chantal Poullain a Oldřich Kaiser.

Milan Hein, umělecký ředitel Divadla Ungelt

Richard Alfieri

Narozen 9. dubna 1952 na Floridě. Po promoci na Yale studoval v New Yorku u legendárního herce a pedagoga Sanforda Meisnera, jednoho z průkopníků metody Stanislavského na americkém území. Už na studiích si přivydělával jako filmový a televizní scénárista, což zůstalo jeho hlavním zaměstnáním do dnešních dnů. Na kontě má mimo různých seriálů a naučných pořadů i sedm celovečerních filmů, z toho tři televizní. Na několika dalších se podílel jako producent nebo herec. Jeho nejčastějším filmovým spolupracovníkem je režisér Arthur Allan Seidelman. I když za svůj dosavadní život, vyplněný poctivým scénáristickým řemeslem, nasbíral různé ceny a ocenění (z nichž nejvýznamnější je zřejmě nominace na Emmy za práci na dvouhodinovém pořadu Normana Leara I Love Liberty, který vznikal k 250. výročí narození George Washingtona), Šest tanečních hodin v šesti týdnech je prvním dílem, které vydobylo svému autorovi skutečně mezinárodní uznání.

Hrají:

Lili Harrison - Chantal Poullain

Michael Minetti - Oldřich Kaiser

V inscenaci zazní hudba:

Swing — Bei mir bist du schön / Sestry Andrewsovy

Tango — Blue Tango / Leroy Anderson

Valčík — Abends in Wien / Karl Schmidt-Fodor

Foxtrot — Blue Moon / R. Rodgers; L. Hart; voc. Michael Franic

Čača —

Moderna — Surfin’ U.S.A., God Only Knows / Beach Boys

Ungelt

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>