Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Selection 11.1 - ochutnávka z generační malířské výstavy 11+1

2009-03-09 09:25

Doba trvání výstavy: 12. 3. – 17. 5. 2009
Galerie Václava Špály

Vystavující umělci: Dávid Baffi, Andrea Bartošová, Roman Bicek, Michal Czinege, Michal Černušák, Ľudka Hrachovinová, Juliana Mrvová, Rasťo Sedlačík, Erik Šille & Ivan Csudai

Kurátoři: Silvia Čúzyová & Erik Šille

Komentovaná prohlídka k výstavě proběhne v pátek 27. 3. a 17. 4. Vždy od 16. hodin

Výstava SELECTION 11.1 je reprezentativním výběrem z rozsáhlého malířského projektu 11+1, který se konal letos v lednu a únoru v Bratislavě. Kurátoři měli k dispozici širokou kolekci děl mladých autorů Čtvrtého ateliéru Ivana Csudaie z Katedry malby a jiných médií Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Pro pražské publikum byly vybrány nejnovější velkoformátové malby, z nichž mnohé vznikly v unifikovaném rozměru přímo pro výstavu 11+1 (Bartošová – Prístav, Czinege – Dávno sme tu neboli, Mrvová – Places we live in I, Sedlačík – View). Specialitou nabídky jsou spolupráce malířských dvojic (Bartošová & Czinege, Csudai & Šille) a součástí je i prezentace tvorby pedagoga Ivana Csudaie. Právě absolvování Csudaiova Čtvrtého ateliéru je spojovacím článkem sestavy silných malířských osobností s individuálními tvořivými přístupy, jejichž výstupy jsou na slovenské scéně intenzivně vnímány (svědčí o tom také jejich bohatá výstavní činnost, zastoupení ve sbírkách a různá ocenění). V této souvislosti se mluví o malířské generaci, která vycházela z nových technologií a inspirovala se rovněž jinými médii jako digitální fotografií, filmem, videem, počítačovou grafikou a animací i street artem.
Tyto podněty zpracovávají umělci různými technikami od klasického oleje po sprejovou malbu, ať už v zobrazivé, či abstraktní poloze.
„Jedinečnost malby jako procesu nebo artefaktu zůstává a malířství si nadále žije vlastním obnoveným životem. Funguje spolehlivě a dokáže se vyvíjet samo – na vlastní bázi a z vlastních sil.“ (Ivan Csudai)

 

 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>