Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

SCHodiŠTĚ + NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK

2007-06-11 19:42

SCHOdiŠTĚ + NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK

------------------------------------------------------------

Schodiště – Po zkrácení původního názvu Nahoru po schodišti dolů band a po výměně dvou členů (bubeníka Marka Brodského nahradil ex-Čechomor Radek Klučka, klarinetistu Martina „Jarouška“ Roušara již dříve vyzkoušený Jaromír Mojmír Linhart), kapela opět chytila čerstvý vítr do plachet. Žánrové rozpětí nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako hospodský šraml, reggae, ska, už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu. K tomu neodmyslitelně patří texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. Lehce sarkastické, černěhumorné i dojemné, prožité či vymyšlené, stále brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.

Na koncertech se Schodiště v novém repertoáru s chutí vrací i k prověřeným hodnotám. Oblíbené kusy jako „Beze vší poezie“, „Ve čtyři ráno“, „Na chvíli ven“ či „Dokonalá kost“ potěší a roztančí jak staré fanoušky, tak i posluchače zbloudilé prvně (a určitě ne naposled) na šou téhle sedmičlenné party, která už má ledacos za sebou, a spokojené posluchačstvo před sebou :-)
www.rock-jazz.cz/bands/schodiste.htm

------------------------------------------------------

Neočekávaný dýchánek /CZ - Skupina vznikla roku 1992 a od počátku se věnuje výhradně vlastní tvorbě. Písně ND nezapřou folklórní inspirace především z oblastí na jih a východ od našich hranic, zároveň je pro ně typická atmosféra lokálů nižších cenových skupin. To vše je korunováno výrazným altem zpěvačky a autorky většiny textů Zuzany Hanzlové. Ani nejotrlelší divák pši poslechu Dýchánku nezůstane sedět na židli.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>