Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jigsaw je zpět! No a?

2008-10-30 05:23

Filmová premiéra: Nechcete režírovat další díl Saw? Pro práci nepotřebujete žádné nové nápady, ani jakékoliv zkušenosti. Stačí hezky postaru mrzačit lidi a snímek si na sebe vydělá sám.
Takhle nějak by mohl vypadat inzerát, díky kterému usedl na režisérské křeslo debutující David Hackl. Sice už spolupracoval na předchozích dílech, takže mohl leccos okoukat, ale ani to mu nepomohlo natočit slušný film.
Pětka začíná v podstatě tam, kde čtyřka skončila. Nečekejte žádné nové dějové zvraty nebo jiná překvapení. Vše jede ve starých kolejích a zatímco detektiv poodkrývá roušku nudného tajemství, skupina obětí umírá v pastech.
Ještě pár dílů a série Saw se zařadí mezi hororové klasiky jako je Pátek třináctého, Hellraiser, nebo Halloween. Vždyť i u nich jsou dobré jen jeden dva díly a zbytek je ve většině případů nastavovaná kaše bez nápadu. Přesto se najdou lidé, kteří by za ně strčili ruku do ohně. Právě pro ně se natočil i další Saw.

Trailer k filmu
Některé předchozí díly zachraňovali dobří herci, ale to v pětce nečekejte. Jediný dobrý je Tobin Bell v roli Jigsawa a ten je mrtvý. Sice se vrací pomocí hojných flashbacků, ale to ho k životu nevrátí.
Vůbec nevím, proč se nemohli scénáristé smířit se smrtí Jigsawa a postavit sérii na někom jiném. Přišlo mi otravné, jak se děj neustále vrací k jedničce a k dalším dílům a nutí vás šátrat v paměti po dávno zapomenutých scénách. Příběhu by neuškodilo více originality a méně otáčení za minulostí. Vždyť to, co chceme, je nový příběh a ne neustálé opakování toho předchozího.
Od druhého dílu se lidé dívají na Saw stejně jen pro to, aby viděli důmyslné mučící pasti a scénáristé to moc dobře vědí. Jenže nejde jen tak šoupnout nebožáka do mašiny, říct, že někoho zabil, a ať si vybere uřezání rukou nebo smrt. Lidé čekají od filmu i nějakou tu vatu okolo a ta se v pětce moc nepovedla.
Závěr: typoval bych tuhle řezničinu ještě tak na čtyři díly, než začne prodělávat a autoři si konečně uvědomí, že Jigsaw JE mrtvý.
Místa a časy projekcí najdete tady

Povídání o filmu
Zdeněk Kolbuch
 
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>