Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ŠÁNTÍ + V RÁMCI MOŽNOSTÍ + WOODY & Co.

2007-06-11 19:42

ŠÁNTÍ + V RÁMCI MOŽNOSTÍ + WOODY & Co.

Něco málo z historie a současnosti Šántí - www.santi.hustej.net
Na pražské rockové scéně se kapela Šántí pohybuje od podzimu 1996 v čele s kytaristou, zpěvákem a skladatelem MARTINEM ROUSEM, který proslul jako zakladatel kdysi velmi populárního SLUNÍČKA. Jeho písničky, jako např. Zmrzlá husa, Duchové lesní, Houževnatej, využilo Sluníčko na svém prvním albu (BMG 94). Další osobnosti Šántí jsou Marcel Pindel, který se Šántí natočil první desku (Kouzelná ryba) a poté se rozhodl odejít ke kapele CARNATION (kapela Joe Karafiáta), kde měl více klidu a prostoru pro své bubny i zpěv. Na baskytaru hraje Vladimír Adamský a Tibor Adamský na bicí. Spolupráce bratrů Adamských s Martinem Rousem začala již v pražské skupině FLYING ELEPHANT. Na jejichž tvorbu v některých písních Šántí navazuje. Od roku 2001-2003 doplňoval Šántí nejmladší člen, zpěvák a kytarista PETR ŠTIKA, tvůrčí osobnost kapely S´N´C, který po natočení druhé desky Šántí (Ztratit se v trávě) se ztratil z kapely (ze stejného důvodu jako tenkrát Marcel).

Současnost:
V současné době Martina Rouse uslyšíte hrát již jen "folk" na jeho koncertech. Pokud patříte také k těm fanouškům co si ťukají na čelo a nevěříte svému zraku bude lepší, když se zeptáte přímo Martina.

Šántí2 - První navrácenou duší Šántí je legendární bubeník a zpěvák MARCEL PINDEL, který bude zpívat. Druhou navrácenou duší je kytarista a zpěvák PETR ŠTIKA.
Na baskytaru hraje stále VLADIMÍR ADAMSKÝ (člen Rolling Stones Revival Prague) i jeho mladší bratr TIBOR ADAMSKÝ zůstal u bicích.
Písně zatím zůstanou původní neboť jich je v zásobě plno. Dá se očekávat, že na koncertech se budou hrát klasické písně z Kouzelné ryby a zazní i plno dalších.

Hlavní aktéři:
Martin Rous
Vladimír Adamský
Tibor Adamský
Marcel Pindel
Petr Štika

V RÁMCI MOŽNOSTÍ.

Skupina vznikla 22.9.2000 v Obořišti. Kapela se skládá z tří členů.
Toto je její současná sestava:

RADEK - el. kytara, zpěv, řev, hudba + texty
CAINE - bicí, zpěv, hudba + texty
HONZA - baskytara, zpěv

Historie letem světem!

Kořeny punk-folk-rockové kapely Vrámci Možností sahají až do minulého tisíciletí. Již tento fakt stojí za povšimnutí. Nejsme totiž dnešníJ. Oficiální datum založení kapely je podle historiků i hysteriků 22. září 2000. První sestava: Radek - el.kytara, zpěv, hudba texy; Oťák - zpěv; Petr - bicí, zpěv; Jarda - basová kytara; Alík - kytara, zpěv. A máme kapelu! Protože ale každý pocházíme z jiných a vzdálených koutů naší vlasti, první problém byl na světě. Jak se zkouškami?! Naštěstí bubeník Petr a kytarista Alík v tu dobu studovali v Praze na Ladičské škole, a tak z nich byli vlastně Pražáci, a tudíž mohli sem tam obětovat kus víkendu na to, aby vyrazili dálkovým autobusem směrem na Dobříš. A pak rovnou do Obořiště. My s Jardou to máme velmi jednoduché. Natáhneme boty a bundu a ve zkušebně jsme za tři minuty svižné chůze. Bydlíme totiž v Obořišti. Díky štědrosti místního VÚM se nám podařilo získat v útrobách této převýchovné budovy místnost pro zkušebnu. Vybavení jsme měli zezačátku velmi p
rovizorní, později jsme získali zpěvový aparát a obohatili se o nové kytary, komba, mikrofony a další vybavení. V sestavě Radek, Oťák, Jarda, Petr, Alík jsme hráli celý jeden rok. Do kapely zavítala i na nějakou dobu houslistka Zuza. Vydržela to cca 2 měsíce.
Po úporných a náročných zkouškách nadešla ona vytoužená chvíle, kdy jsme si mohli nahrát svoje první vlastní propagační demo. Nahrávání se zúčastnila pouze čtyřčlenná sestava VM (bez Alíka). Ten na nějakou dobu na post kytaristy ve Vrámci Možností rezignoval. Nahrávali jsme přímo ve zkušebně. Nahrávalo se rovnou do počítače, ovšem částečně přes starý, vychraptěný Tesla mix. Nahrávání proběhlo jednoho sychravého lednového dne roku 2001. Vzhledem k nevalné kvalitě výtvor nebyl nikde použit ani jako propagační materiál pro kluby. Do dnešního dne se dochovalo velké množství kazeťákem nahrávaných zkoušek a jiných zločinných počinů, které jsme tenkrát na hudbě spáchali díky své neumětelnosti. V této době vznikají naše první www stránky, tehdy ještě společné s skupinou Laik. Pod adresou laici-vramci jste mohli najít informace o těchto dvou kapelách. Vše se schylovalo k prvnímu koncertu, který se neodvratně blížil.
První koncert se uskutečnil 21.3. 2001 v příbramském Simply klubu. velmi útulný a příjemný klub nás tenkrát přijal na své pódium, abychom se tam tedy předvedli. Zvučil nás tehdy legendární krajový zvukař Jindra Koš. Tento zvukový mistr dříve zvučil třeba takové veličiny jako například novovlnní Bon Pari a další. Jenže tenkrát na nás nebylo moc co zvučit. Nutno podotknout, že tenkrát se o muziku v pravém slova smyslu vůbec nejednalo. Byli jsme rádi, že to držíme v ruce a že to občas zavrčí a zachrčí a že sem tam někdo zabučí. A tomu jsme říkali hrát a zpívat. Po nějakém čase koncertování se situace trochu zlepšila. Jako třetí koncert nás čekalo vystoupení s kapelou Nahoru po schodišti dolů band. Obzvláště nás šokoval dav lidí, který se úderem půl deváté vhrnul do sálu. Na to jsme dosud nebyli zvyklí.
Koncert se velmi vydařil. Během dalších měsíců roku 2001 jsme hráli opět s kapelou Nahoru po schodišti dolů band, ale také s Phillem Shoenfeldem, 4 liškami a s dalšími umělci. Po koncertě v plzeňském Hifi klubu odchází kytarista Alík. Poté dostáváme nabídku od Petra Bíny. Máme možnost zahrát si na festivalu Krmelec, který se koná dvakrát ročně v Táboře. Pozvání jsme dychtivě přijali. Prostředí starého mlýna nás okouzlovalo. Lidí přišlo hodně, hrálo se nám výborně, atmosféra byla úžasná.
Z této doby pocházejí i první mediální zmínky o našem Vrámci bandu. Jednak na propagačních materiálech festivalu Krmelec, jednak v Táborských listech (velmi letmá zmínka) a v neposlední řadě krátká recenze v časopisu Big bang! (Recenze v souvislosti s naším krmeleckým vystoupením)
Nesmíme zapomenout ani na rozhlasové vlny, které jsme rozvířili koncem prázdnin roku 2001. V pořadu Studna na rádiu Svobodná Evropa byla odvysílána reportáž z naší zkušebny, kterou na vlastní nebezpečí pořídil a zpracoval Pepa Koukolíček.
V lednu roku 2002 se naše kapela rozrostla opět na pět. Tenkrát k nám přibyla flétnistka Martina. V této sestavě jsme v únoru natočili první opravdické Demo-album s názvem Na protest době! Nahrávalo se v Táboře ve dvoře veterinární stanice Čapí dvůr. Celé nahrávání řídil šikovný zvukař Petr Houska.
Následovaly koncerty s kapelou Iné kafe. Tyto koncerty pro nás měly veliký význam. Trochu jsme vstoupili do povědomí hudební veřejnosti, tedy ne vždy pozitivně. Ale hraní s Kafem bylo velmi příjemné. Hráli jsme před větším množstvím lidí, hlavně ve Futuru a v klubu 019 na Kladně. Poznali jsme, jak vypadá zázemní pro kapely, kvalitní zvuk na pódiu. Taky jsme přičichli k větším jevištím. Přesto se nám ale ještě nepodařilo setřást ten věčný amatérismus. Účastníme se několika punkových akcí, minifestivalů apod. Hudba a texty se přesunuly od protestů k hravému, veselému a rychlému melodickému punkrocku. V současné době máme možnost vystupovat v pražských klubech, a to také využíváme. Po odchodu Oťáka a Martiny hrajeme v této sestavě: Radek, Petr, Jarda. Vystupujeme a jinak spolupracujeme s kapelami: Takschashilla, Jaksi taksi, In public ill a další.
V současné době jsme nahráli nové CD s názvem "…jsem na hračky…" Nahrávali jsme v únoru 2004 v Táboře. Mistr zvuku - Petr Houska, mastering - Luboš Kocourek a Vrámci Možností. Z názvu dema je patrné, v jakém duchu jsou písně laděny. Hravé, stupidné, veselé a jiné. Oproti prvnímu demu je naše tvorba o něco tvrdší a vyhraněnější. Ale pořád děláme jenom písničky a občas jsou tam chybičky. Snažíme se lidi bavit a na koncertech vytáhnout ze židlí a rozpogovat.
Do budoucna máme v plánu festivaly, koncerty, skládat, hrát, hrát, hrát. Doufáme, že nám zachováte přízeň. A choďte na koncerty!!!My tam taky budeme!!! J

WOODY & Co.

Současná sestava kombinuje talent tří českých muzikantů, kteří mají hojné zkušenosti s živým hraním i nahráváním v mnoha stylech. Styl kapely by se dal popsat jako originální pop-rock, který kombinuje elegantní multi-efektovou kytaru, moderní baskytaru, strhující bicí a melodický zpěv v harmoniích. Woodyho písně si zachovávají svou identitu byť jsou stylově ve velkém rozmezí - unplugged až hard rock. Hlavním znakem jsou silné chorusy, chytlavé melodie, a dvou až tříhlasé harmonie ve vokálech.

Woody (anglický zpěvák, skladatel, kytarista)
Woody je původem z Anglie, blízko Londýna. Již od devadesátých let se pohybuje na hudební scéně a v nejrůznějších kapelách. Do Prahy se přistěhoval před sedmi lety a předtím byl známou osobností na anglické scéně a hrál s mnoha kapelami, např. The Cougar Bones, Raketa a s předchozí verzí Woody and Company.
Georgy (český baskytarista)
Jiří Ďurovič je nejmladším členem kapely. Na pódiu i mimo něj přináší kapele spojení hudebního talentu a energie a do výsledného zvuku přispívá svou basovou linkou a vokály. Je také vynikající hráč na klavír, což dokazuje v kapelách S'N'C a Roadside Mary.
Honza (český kytarista/zpěvák)
Honza Zouhar je zkušený český muzikant, který se specializuje na moderní pop-rockovou kytaru. Jeho koncertní vybavení přináší kapele celou paletu zvuků, nejen díky jeho umění v používání efektů. Je vynikající v mnoha stylech a už mnoho let hraje s českou formací S'N'C. Honza je také zkušeným vokalistou, což přispívá celkovému zvuku Woody and Co.
Zoran (bubeník/perkusionista)
Zoran Svrček je český bubeník, který dokáže svým bubnováním okořenit hudbu. Za svou kariéru hrál v mnoha kapelách. Svým rytmickým cítěním dokáže dostat vše i do nejjednodušší písně. Je to velmi zkušený muzikant, který v současnosti působí v Hudebním Divadle Karlín.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>