Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

SAMIČKY LIDSKÉ I ZVÍŘECÍ A JINÉ OKLONOSTI …

2008-06-26 16:36

RUDOLF BRANČOVSKÝ (obrazy, objekty), MONA LIPI (plastiky)
30. 6. – 20. 7. 2008, GALERIE LA FEMME, Bílkova 2, Praha 1 

Rudolf Brančovský
*1980, Brno
Studium: SPŠ Slévárenská, obor Umělecké zpracování kovů a drahých kamenů.

Výtvarník Rudolf Brančovský oplývá darem výstižného postihnutí podstaty i jemných souvislostí každodenního života. Vypracoval si svébytný pohled na svět vycházející z prostého pozorování okolí. Jeho dílo je vlastním vyjádřením jeho intuitivního jednání i toho, že se rád baví. Skrze svou kromobyčejnou imaginaci se tematicky vrací především k předmětům a lidem, jež si uchoval z dětství. Jeho tvorba je prostoupena jemným humorem a nadsázkou, svůj osobitý styl opírá o neotřelé experimentování se symboly a zkratkou. Neobvyklé postupy a kombinace ploch a barev skládají významuplnou mozaiku vztahů mluvící jasnou a čistě ohraničenou řečí koleček a proužků.

V současné době se tomuto solitéru, tvořícímu mimo škatulky i okolní umělecký svět, stala nejsilnějším médiem akrylová malba na plátno či na objekty vyřezávané ze sololitu, jež autor nově spojuje do souvislých celků. S jeho jménem je však neodmyslitelně spjata mnohostrannost. Krom malby rád pracuje i s prostorem, což ukazují například četné obrazy malované pro stěny kaváren, restaurací, klubů či veřejných prostor. Na zakázky též ztvárňuje autorské interiéry a věnuje se ilustraci. Mimoto je lídrem hudebních uskupení Poletíme? a Veselá Zubatá. Taktéž pracuje coby produkční brněnského hudebního klubu Desert. Žije a tvoří střídavě v Brně a Praze.

S výsledky jeho počínání se kromě ČR můžete setkat i v Rakousku, Anglii, Irsku, USA, Kanadě, Belgii, Itálii, Švýcarsku a na Slovensku. Od roku 1999 měl přes 50 samostatných výstav.

Mona Lipi
*1978, Praha
Studium: Pedagogická fakulta UK, Praha
od roku 1999 keramický ateliér Jiřího Pošvy 


Rudolf Brančovský - Dáma s hranostajem

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>