Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

S´N´C (Esence) + hosté

2007-06-11 19:42

20. čt/thu S´N´C www.snc.cz + host 19.30 (90,-)

Esence - Akustický pop-rock - www.snc.cz

----------------

reportáž z Rock café - 2006 - www.kulturniecho.com

LIVE: S´N´C unplugged v Rock Cafe 16. 3. 2006 ve znamení folku

PRAHA (ČR/KE) - Z pola zaplněné Rock Café bylo ve čtvrtek svědkem unikátního koncertu pražské ostřílené formace S´N´C. Kluci si pro tento speciální večer připravili mnoho překvapení, která se nesla v duchu vodáctví a folku.

Po příchodu do sálu mně oslnilo množství svíček před podiem a kolem bicích. S úžasem jsem sledoval, jak se kapela pomalu sune na podium a usedá na přistavěné židle. Kluci se chopili akustických kytar a začala hodinu a půl trvající show.

Musím smeknout před naprostou profesionalitou. Rockové písničkářství, na které jsme od "Esence" zvyklí, dostalo s výměnou elektrických kytar za akustiky úplně jiný náboj. A když k tomu Radek vyměnil housle za tahací harmoniku, bylo dílo dokonáno.

Ne nebylo dokonáno... Spíše započato. Večer byl plný překvapení, takže se během produkce objevila i dvojice hostů na příčnou flétnu a klávesy. Což už tak instrumentálně zajímavou hudbu ještě značně obohatilo.

Ve druhé půli byli návštěvníci Rock Café svědky předání dortu a showdresu bubeníkovi Petru Kalinovi, který tento den oslavil své dvacáté čtvrté narozeniny.

Nesmím opomenout vyzdvihnout i "moderátorské" schopnosti Petra Štiky, ale i zbytku kapely. Jak sami na začátku prohlásili: "Folkáči víc mluví než hrajou." A toho se svědomitě drželi. Rozhodně to nebylo na škodu.

Pro mě byla tato akce vyjímečná a pevně věřím, že to nebyl poslední unplugged této kutálky. A doufám, že se dočkáme i nějakého oficiálně vydaného záznamu z této delikatesy.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>