Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ROCK´N´ROLL GANG + HLAVNĚ NENÁPADNĚ

2007-06-11 19:42

ROCK´N´ROLL GANG + HLAVNĚ NENÁPADNĚ

---------------------------------

ROCK AND ROLL GANG
Je seskupení hudebníků, kteří stáli u zrodu českého rokenrolu a postupně hráli v řadě rokenrolových a bluesových kapel.
Mají za sebou stovky vystoupení u nás i v zahraničí. Natočili několik nosičů u firem Panton, Popron, Monitor.
Spolupracovali s umělci, jako jsou /případně byli/ Miky Volek, Pavel Sedláček, Viktor Sodoma a další.
Podíleli se na natáčení desek Ivana Hlase, na hudební stránce filmu Šakalí léta. V repertoáru mají desítky skladeb - původní klasické hity i vlastní skladby v tomto stylu. Zvládnou jak koncertní vystoupení, tak i vícehodinovou taneční zábavu.

HLAVNĚ NENÁPADNĚ
Na vlastním webu (http://www.hlavnenenapadne.xf.cz/) chlapci sami sebe charakterizují jako "postmoderní alternativní pop s prvky punku a ska, na podkladu kouzelného diskorytmu", což je až neuvěřitelně výstižná charakteristika, ovšem na druhou stranu bych nechtěl být v pozici čtenáře, který si z toho má něco vybrat. O co tedy jde? Zkuste si představit, že by spolu v jedné kapele hráli Filip Topol na klavír, dechaři dejme tomu ze Sto zvířat a na kytaru by hrál a texty skládal Petr Fiala. Už to máte? Tak teď si ještě představte, že jim všem ještě nebylo třicet let a že tudíž mají plno skvělých nápadů. Kdo z toho ještě pořád není moudrý, ať se stydí a představí si prostě něco mezi Psíma vojákama a Mňágou...
Mimochodem, texty HN (a tou zkratkou nemyslím Hospodářské noviny) jsou natolik dobré, že si zaslouží alespoň krátkou citaci: (...Vážně to není tvoje vina / všechny dny prostě splynuly v jeden / sám jsi jak celá polovina / ostatních lidí, co stojí u pokladen... Jak je to dlouho, co jsi naposled viděl / obličej toho, co se za něco styděl / těžko se vrátí tvoje nejlepší léta / když už jsi ztratil vlastní vidění světa...).

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>