Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

RENTOKILL (a), THALIDOMIDE (cz)

2007-06-11 19:42

RENTOKILL (a), THALIDOMIDE (cz)

Cena: 150 Kč

RENTOKILL (Austria)
www.rentokill.com
www.myspace.com/rentokill

THALIDOMIDE (Cz)
www.thalidomide.cz
www.myspace.com/thalidomidecz


RENTOKILL, jedna z nejlepších kapel, které může rakouská hardcore/punk(rock) scéna nabídnout, zavítá již poněkolikáté do ČR. Na pažbě další zářez, v podobě již druhého fenomenálního LP ANTICHORUS, tentokráte vydaném na italském Rude Records (ve společnosti zvučných jmen jako 7 SECONDS, KILL YOUR IDOLS, AFI nebo FLOGGING MOLLY) přenesl RENTOKILL daleko za hranice místní Vídeňské scény kde před více než 7 lety začínali. Ovšem i přes to, že RENTOKILL svůj charakteristický zvuk a neuvěřitelné nasazení již drahnou chvíli rozvážejí po všech možných koutech Evropy, neztratili přitom nic ze své původní ostrosti a i nová deska se nese ve velmi naléhavém a nekompromisním stylu. Nebrat si servítky, je jedno ze základních pravidel. Všechno špatné v dohledu neunikne hloubavému zkoumání a kritice ve výborně napsaných anglických textech (na kapelu z primárně německy mluvíc země opravdu klobouk dolů), které se nezastaví ani před střelbou do vlastních řad. Kvalitní a rozmanitá hudba je tedy doplněna i texty, které nejsou pouze nutností, jež v živém provedení nejen pobaví ale doufejme, že také nadchnou a něčím obohatí..

Po úspěšném minitour s THALIDOMIDE v lednu 2007 mělo publikum v ČR možnost vidět RENTOKILL také v červnu na pražském koncertě STRIKE ANYWHERE a v červenci na festivalu Mighty Sounds. Tentokráte se kapela chystá zakončit plánované v podstatě 3 měsíční tour po střední a západní evropě koncerty v ČR v termínech 27-29.9.

Vyjma zmiňovaných STRIKE ANYWHERE sdíleli RENTOKILL pódium s velmi úctyhodným počtem velmi zajímavých kapel, kupř. GOOD RIDDANCE, KILL YOUR IDOLS, PAINT IT BLACK, ZEBRAHEAD, AGAINST ME!, WATERDOWN, REDLIGHTSFLASH, ANTI-MANIAX, TERRORGRUPPE, SOMMERSET, FABULOUS DISASTER, I AGAINST I nebo THE LOVED ONES.

Celou část turné RENTOKILL po ČR bude kapelu doprovázet místní úderka THALIDOMIDE (rekrutující se z osy Praha / Benešov / Přerov), jež v současné době připravuje své druhé LP a může se vyjma téměř patnáctiletého fungování také pochlubit několika úspěchy včetně předskakování kapelám jako DEAD KENNEDYS, CONFLICT, LA FRACTION nebo ANTI-MANIAX. 

THALIDOMIDE jsou banda bláznů rekrutujících se z osy Přerov/Benešov/Zbraslav /Praha. I když Říčany u Prahy téhle kapele asi nikdo z rodného listu nevymaže, je tahle nálepka už decentně neaktuální. Další nálepku kterou by si THL mohli klidně dát zarámovat je pověst té „nejlínější HC/Punk kapely v ČR“, i když i tuhle se snažíme popírat co to jde. Chystaná deska (snad na podzim?), červnové tour po Slovensku (22-28.6), zářijové mini-tour s RENTOKILL a připravovaná CD-R kompilace starých věcí (snad ještě tenhle rok ) snad alespoň částečně rozptylují obavy, že usínáme na vavřínech.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>