Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

REGGAE ETHNIC SESSION 2008

2008-04-10 13:01

27. – 29. 6. 2008 Žízníkov u České Lípy
Hlavní hvězdou Reggae Ethnic Session
bude jamajská superstar Luciano & Etana

www.reggaefestival.cz

Již koncem příštího týdne nás čeká poslední červnový víkend (27.-29.6.) a s ním i Reggae Ethnic Session v Žízníkově u České Lípy - 9. ročník největšího tuzemského festivalu, který se věnuje reggae, ska a world music.

Velmi nečekaný obrat nabralo jednání s jedním s headlinerů programu letošního Reggae Ethnic Session. 14 dní před akcí oznámil Lutan Fyah prostřednictvím zastupující rakouské agentury, že ruší své evropské turné. Lutan Fyah ani jeho kolega Jah Mason tedy nakonec do ČR nepřijedou. Všem natěšeným příznivcům těchto mladých rasta talentů se omlouváme, politování je i na straně organizátorů. Těm se ale podařilo na poslední chvíli zajistit náhradu, která předčila všechna naše očekávání a která posouvá žízníkovský program o další level výše! V krátkém vyjednávacím čase totiž přijal pozvání na Reggae Ethnic Session 2008 samotný LUCIANO se svou vynikající kapelou Jah Messenjah Band (kterou šéfuje další jamajská legenda - saxofonista Dean Fraser). Navíc, máme to štěstí, že Luciano je právě na evropském turné v doprovodu mladé famózní reggae-soulové zpěvačky jménem ETANA.

Více o nových headlinerech :

Pokud někdo z vás byl před čtyřmi lety (27.7. 2004) na skvělém koncertu Luciana v pražském klubu Roxy, ten ví o čem je řeč. Luciano je nejen výborný zpěvák a showman, ale pro mnohé dokonce tím nejlepším následovníkem Boba Marleyho, Dennise Browna či Petera Toshe. Ve své už takřka dvacetileté tvorbě kombinuje lásku k Bohu a obdiv ke všemu živému do neotřelé, velmi osobité a lehce duchovní směsi rocku, R&B, dancehallu a především roots reggae. Aktuálně je na evropském turné se svým vynikajícím novým albem Jah is My Navigator, které vyšlo na začátku tohoto roku. Není pochyb, že se můžeme těšit na pořádnou dávku roots reggae v té nejryzejší podobě!

Etana je celkem nedávný, zato velkolepý jamajský objev. V loňském roce byla na Jamajce vyhlášena dokonce zpěvačkou roku, a od té doby sbírá jen samá ocenění a úspěchy. Během jediného roku se tato talentovaná zpěvačka a skladatelka, jejíž hudba má v sobě ryzího ducha lásky, dokázala prosadit v ostré mužské konkurenci, která ovládá současnou reggae a dancehallovou scénu. Propojením prvků reggae, soulu, jazzu, popu i rocku dosáhla svého původního a kultivovaného zvuku, který okamžitě upoutal posluchače napříč žánry. 17. června vychází její dlouho očekávané debutové album The Strong One, takže návštěvníci žízníkovského festivalu budou jedni z prvních, kteří dostanou jeho živou ochutnávku. Ostatní program festivalu zůstavá beze změn.

------------------------------
Předprodej vstupenek
Prodej vstupenek byl zahájen již v březnu, a to v obvyklých předprodejích TicketPro, TicketPortal a TicketStream. Zájemci si mohou vstupenky zakoupit také na festivalových rozehřívacích “warm-upech”, z nichž první proběhl 12.dubna v pražském klubu Cross a další nás čeká 24.května v České Lípě. Pro zájemce navíc je připraven maximálně pohodlný servis – vstupenky na festival je možné objednávat online přímo na festivalových stránkách v sekci “Vstupenky”.
Dobrou zprávou je, že cena lístků zůstává stejná jako vloni, i přes značné rozšíření program. V předprodejích jsou za 490,- Kč, na místě pak 590,- Kč na celé tři dny festivalu.

www.jahmusic.net > portal pro bozi muziku..
www.unitedflavour.com > 4.7 Rock4People (+ Big Famili), 5.7 Toto je Hip Hop (+ Tina)
http://booking.jahmusic.net > booking & promotion
www.realbeat.net > 8-9.8 Michael "Grammy" Rose, Ward21 & more
www.reggaemeeting.net > 30-31.5 Tocnik, CZ
www.myspace.com/raslomesh > MyMusic ;)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>