Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

REGGAE & DANCEHALL CHRISTMAS

2008-11-11 21:56

REGGAE & DANCEHALL CHRISTMAS:
Everton Blender & Turbulence (ja)
DJs Roots Survival feat. Carmen & U Cee (fr/sp/de)
Kid Selekta (lisabon)

středa 17. 12. 2008 od 20h
Lucerna Music bar, Vodičkova 36, Praha 1
předprodej 400Kč (do 23.11), poté 450Kč
vstup na místě 550Kč

Máme pro vás kulturní dárek k Vánocům. A to nejen pro všechny milovníky karibské muziky, kterých je mimochodem v Čechách vidět pořád víc. Zapomeňte na nákupní stresy a přijďte si užít koncert hned dvou předních jamajských zpěváků, kteří jsou ve světě pojmem ve svém žánru. Oba mají za léta práce na svém kontě x velkých hitů, alb i hvězdných spoluprácí, a propásnout jejich první a možná i poslední koncert v ČR by byla veliká škoda. Pojďme si je představit trochu blíž:

Everton Blender je jedním z důležitých průkopníků new roots, kteří začátkem 90. let začali znovu vracet kulturu do jamajského dancehallu plného zbraní a násilí. Stejně jako jeho kolega Luciano, kterého jste mimochodem mohli vidět v červnu na festivalu Reggae Ethnic Session, si zakládá na síle a upřímnosti svých textů, a i přes tvrdou realitu třetího světa podporuje pozitivní a mírumilovný pohled na věc. Dodnes má za sebou mnoho mezinárodně úspěšných hitů, z nichž musíme zmínit alespoň "Lift Up Your Head", "Ghetto People Song", "Family Man" nebo třeba "Blend Dem." Jeho cesta ke slávě ale rozhodně nebyla jednoduchá. Everton Blender vyrůstal v nechvalně známé oblasti Kingston 13, a i po svém prvním autobiografickém hitů z roku 1991 jménem “Create A Sound” musel tvrdě makat, aby se udržel v kurzu největšího hudebního ostrova na světě. Do dnešního dne má za sebou osm velkých alb a nespočet spolupráci s hvězdama jamajské hudební scény. Počínaje první dámou Jamajky, kterou na hudební scéně bez pochyb je Marcia Griffiths (mj. původní zpěvačka I-Trees, které doprovázely Boba Marleyho) a konče samotným králem dancehallu, jak často bývá nazýván Beenie Man. Everton vedle pěvecké dráhy působí i jako majitel a producent Blend Dem Production, propaguje nové talenty a na svém kontě má například produkci prvního alba hvězdného Richie Spice i jeho bratra jménem Spanner Banner.

Společně s Blenderem a jeho kapelou přiletí do Prahy i Turbulence! Jamajský zpěvák a sing-jay, který je sice o jednu generaci mladší než Everton, ale už teď má za sebou hromadu hitů, které bezpečně poznáte podle jeho charakteristického hlasu a flow. Turbulence začínal u slavného labelu Xterminator, který kdysi vystřelil na orbit i jednu z nejoriginálnějších a zároveň nejkontroverznějších stars jamajského dancehallu. Mám samozřejmě na mysli ortodoxního rastu jménem Sizzla Kalonji. A právě on vzal mladého Turbulence poprvé s sebou na turné do Evropy, které mu pomohlo na výslunní a kontraktu s VP Records. Od té doby solí stejně jako jeho mentor jednu desku za druhou. Od roku 2000 do dnes to je uctihodných 21 kousků, z nichž ta nejnovější vyšla v produkci německých Pow Pow Movement a vedle Turbulence se na ní podíleli i další jamajské hvězdy Anthony B a Jah Mason.

Sváteční support obstará vedle lisabonského DJ Kid Selekta i v Praze žijící francouzský DJ Damalistik aka Roots Survival, kterého u mikrofonu podpoří Carmen (United Flavour) & U Cee (King Banana).
Předprodej už běží ve všech předprodejových sítích. Do 24.11 stojí pouze 400Kč, poté 450Kč a na místě 550Kč. Chcete-li ušetřit za poplatky prodejce, kupujte lístky přímo na pokladně Lucerna baru.
Akci pro vás připravuje Lucerna Music bar a JahMusic. Více informací o koncertu najdete na adresách musicbar.cz, realbeat.cz, reggaemusic.cz

Tématické odkazy:

Everton Blender:
www.myspace.com/evertonblender  
kompletní diskografie http://www.unitedreggae.com/artist/d1393,everton-blender-discography  
videoklip "Lift Up Your Head" http://www.youtube.com/watch?v=TfyvSM-6c14
videoklip "Kingman" http://www.youtube.com/watch?v=_d0DEo_cXo4&feature=channel

Turbulence:
kompletní diskografie www.unitedreggae.com/artist/d70,turbulence-discography  
"Notorious http://www.youtube.com/watch?v=jxNFmPr5_x4   
"Dont Wanna Be Alone" (feat. Sasha) http://www.youtube.com/watch?v=xOTOcRUZ5As

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>