Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pražské půjčovny kostýmů: na párty pralidí i kosmonautů (11)

2008-01-29 14:48

Ideální možnost jak si zpestřit večírek nebo nudné odpoledne: převléknout se za kočičí ženu nebo markýze De Sade. Pražské půjčovny kostýmů nabízejí stovky tisíc převleků pro  historické i fiktivní postavy, včetně doplňků a líčení. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.
 Fundus Barrandov
 Největší půjčovnu kostýmů najdete v barrandovském Fundusu (Kříženeckého nám.322), který najdete v komplexu barrandovských studií. Půjčovna podle vlastních slov „nabízí více než 260 000 kostýmů a doplňků od pravěku po budoucnost“, všechny přehledně vyrovnané a roztříděné podle kategorií.
 Pokud byste si chtěli vypůjčit slavný  kostým použitý v nějakém českém filmu, třeba ten od Limonádového Joa, máte smůlu. „Tyto kostýmy byly přemístěny do zvláštního archivního oddělení a běžný zákazník k nim nemá přístup,“ uvedla pro PragueOut.cz pracovnice Fundusu Lenka Procházková. Vojenské uniformy nebo např. dobové oblečení, které se šilo pro více postav, si ale vypůjčit můžete.
 
Interiér půjčovny kostýmů barrandovského Fundusu
Nevýhodou Fundusu při odběru pro menší skupiny a jednotlivce, může být cena. Kostýmy se tu půjčují na dobu min. jednoho týdne a za kus s doplňky jako paruka nebo výletní hůlka, tu zaplatíte kolem 3000 Kč. Fundus se naopak vyplatí, pokud kostým na celý týden využijete a hlavně: pokud si chcete vybrat z větší nabídky. Při půjčení se připravte na vratnou kauci, která se pohybuje od 1000 Kč od 8000 Kč za kompletní historický oděv.
 Famood
 Stovky kostýmů nabízí v  samém centru Prahy ve Spálené ulici, v  půjčovně Famood. Dají tu dohromady až 40 fráčků a šatiček pro večírek ve stylu 20. let nebo pro 30 českých indiánů. S pomocí příjemné obsluhy můžete kostým nakombinovat do bizarních celků nebo si odnést historický komplet, včetně řady doplňků.  K zapůjčení  je množství pokrývek hlavy: paruky, klobouky, čepice, barety nebo stříbrná helma, ale i dobová obuv, bižuterie a pro vojáky a mafiány nezbytné šavle, bambitky a  meče.
 
Nerozlučná dvojice - Brouk Pytlík s krásnou Nastěnkou
Půjčovné se pohybuje v rozmezí od 500,- do 1.500,- Kč na 5 dní, v závislosti na hodnotě kostýmu a množství doplňků. Většina kostýmů pro dospělé včetně doplňků a rekvizit stojí 750,- Kč. Sofistikované repliky renesančních a barokních kostýmů, jsou vzhledem k jejich vysoké hodnotě drazší a naopak zapůjčení jednodužších kusů, jako třeba pionýr nebo uklízečka pořídíte levněji. Dětské kostýmy se půjčují za pouhých 350,- Kč.
 Ladana
 Ještě levnější převleky naleznete jen ulici vedle od Famoodu v půjčovně historických, maškarních a společenských kostýmů Ladana. Připravte se na nepříliš vstřícný personál a oddělení šestákových masek. Někdo ale možná gumovou masku Schreka nebo rozměrné psí oblečky právě hledá. V prodejně můžete navíc nakoupit i líčení a doplňky jako falešné nosy, upírské zuby,  konfety, apod.
 
A další nerozdělitelný pár: futuristický motorbiker a kočiči žena
Merlet
 Na historické kostýmy se specializuje půjčovna Merlet, která se nedávno přestěhovala do Letňan. Jako profesionální umělecká šermířská agentura nabíbízí Merlet i dobově věrné  kostýmy mušketýrů, ruských oficírů, renesančních šlechticků nebo keltských barbarů. Tomu odpovídají i ceny, které jsou o něco vyšší než u předešlých půjčoven.  
 
Zlý tučňák Fred předvádí karatistickou pózu k zastrašení protivníka

Ruský podplukovník Miškin neměl moc času a pozdravil našeho fotografa jen ze dveří
turban

Komentáře (11)

temple run 3 2022-07-12 05:14:38
Everything is very open with a really clear explanation of the challenges. It was definitely informative. Your site is useful. Thank you for sharing. Feel free to visit my website
Debt Collection Services | Santa Monica | Burbank | Los Angeles: JMH Collection Agency is a premier small business debt collection company that countless individuals and businesses have relied on. We know that the process of collecting is difficult, so let us help you.
Jolova 2019-10-07 08:15:56
Máte i nějaký pionýrský kroj?
Jolova 2019-10-07 08:15:18
Máte i nějaký pionýrský kroj?
Host 2019-02-22 01:48:31
můžu se zeptat na dětský kroj
Hana 2018-11-19 12:06:19
Je si u vás možné půjčit pionýrský kroj - dva pánské a dva dámské
Jitka 2014-04-10 01:36:17
Dobrý den, hledám někoho, kdo mi půjčí pionýrský kroj dívčí, velikost cca 38, prosím dejte vědět, jestli je to u Vás možné. Děkuji Jitka Stehnová tel. 724 225 484
petra kavúrová 2012-11-26 06:34:43
Dobrý den, chci se zeptat zda ve vašem sortimentu máte také kostým selky. Potřebuji jej pro svou 10 letou dceru na divadelní vystoupení. Děkuji Kavúrová
MEGA PŮJČOVNA KOSTÝMŮ 2012-10-08 07:16:59
V případě, že to někdo s půjčováním kostýmů myslí opravdu vážně, měl by vyzkoušet: www.mega-pujcovna-kostymu.cz (lokace Nusle) nebo www.pujcovnakostymupraha.com (lokace Václavské náměstí). Mají kostýmy za 250, super lokace, opravdu velký výběr a bezva personál.
Půjčovna kostýmů Praha 2012-09-28 02:09:15
Pro všechny kdo hledají nejširší nabídku kostýmů k způjčení (více než 5000 ihned k dispozici) a zároveň nejnižší cenu v ČR je tu www.PujcovnaKostymuPraha.cz Půjčovné za všechny kostýmy je neuvěřitelných 250,- (cena zahrnuje také poplatek za čistírnu) Půjčovna kostýmů se nachází na Praze 7 v ulici Veletržní 1 (kousek od metra Vltavská). Při návštěvě této půjčovny Vás jiště překvapí příjemné klimatizované prostředí, velké výstavní prostory, 4kabinky a velmi milá obsluha která Vám poradí s výběrem jak kostýmů tak doplňků aby celkový výsledek byl perfektní. Navíc za každé zapůjčení obdržíte ještě další 30% slevu. PS: Ostatní půjčovny kostýmů zde v Praze mají půjčovné kolem 500,- a většinu kostýmů si musíte navíc objednat protože je ani k dispozici hned nemají.
Host 2011-10-26 03:27:31
Kolik chcete za půjčení na 1 den ?

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>