Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Proudy

2008-08-13 21:19

Představte si jako by vas někdo vystřihl z papíru a přilepil do komiksu 70. let, který najednou oživne. Dvě dívky, ale také dvě ženy, které si jsou sami sebou pravým opakem a i přesto je stále něco spojuje. Jsou to jejich životy? Jejich sny a přání? Nebo je to šňůra od hlavního vedení?

Estetika 70. let jako inspirace příběhu o dvou rozdílných dívkách, jejichž životní cesty se neustále střetávají. Dvě dívky, ale také dvě ženy, které jsou jedna druhé pravým opakem, ale přesto je stále něco spojuje. Jsou to jejich životy? Jejich sny a přáni? Nebo je to šňůra od hlavního vedení?

"V „Proudech“ vstupuje na scénu doba 70. let, a to se vším, co k ní patří. Významnou roli zde hraje moderní dobová hudba s typickými šlágry, které již samy o sobě navodí patřičnou atmosféru. Jako ze žurnálu je okatá Petra Púčiková, která se ve svém bytečku na scéně věnuje strouhání mrkve, zatímco její taktéž stylově přesná kolegyně Lenka Bartůňková plápolá kolem. Tatam je lehká mystičnost první části večera, zde jde hlavně o temperament a herecké charizma, jež oběma dívkám nechybí, byť jej každá porcuje jinak. Jejich společné dílko má styl, od kostýmů přes rekvizity až po vše zastřešující songy, které choreografii vládnou. A to až do té míry, že nejdříve způsobí výpadek proudu, aby následně závěrečná emotivní píseň Proudy dovedla jednu z tanečnic k slzám. Divák však jistě nad touto choreografií nepláče. Odchází nanejvýš příjemně dojat a pobaven závanem doby, která již vyvanula, ale tento večer se do ní díky dvěma podmanivým dívkám mohl vrátit."

(Kristina Durczaková, Taneční Aktuality, 1. 11. 2007)

Režie a choreografie: Lenka Bartůňková
Interpretace: Petra Púčiková, Lenka Bartůňková
Hudba: Mulatu Astatke, Leon Parker, Marta Kubišová, Judita Čeřovská, Nat King Cole

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>