Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Projekt HOUBA: Přednáška o Johnu Cageovi

2008-04-04 00:16

ZAHÁJENÍ PROJEKTU HOUBA (24.-25.4.)

HANDA GOTE research & development zahajuje práci na projektu HOUBA. Na podzim je plánována premiéra projektu, ve kterém divadelní skupina zkoumá z různých aspektů fenomén houby. Během přípravné fáze se skupina rozhodla otevřít některá inspirační setkání i pro široké publikum.


Přednáška o Johnu Cageovi / HANDA GOTE research & development

Úvodní přednáška hudebního skladatele Martina Smolky o díle a životě skladatele Johna Cage – milovníka hub a nadšeného propagátora mykologie. Martin Smolka se hudbou Johna Cage i její interpretací zabývá již mnoho let.

I have nothing to say
and I am saying it
and that is poetry
as I needed it
John Cage

JOHN MILTON CAGE (1912 – 1992). Americký skladatel aleatorické experimentální hudby, spisovatel a tvůrce audiovizuálního umění. Průkopník náhodné hudby, elektronické hudby i nestandartního užití klasických nástrojů. Cage je mimo jiné znám jako autor skladby 4′33″, která je extrémním užitím ticha v umění. John Cage byl však také originálním filosofem a vášnivým sběratelem hub a propagátorem mykologie v USA.

MARTIN SMOLKA (1959) vystudoval skladbu na AMU a soukromě u Marka Kopelenta. V roce 1983 spoluzaložil Agon, soubor specializovaný na současnost i historii hudební avantgardy. V něm působil do roku 1998 jako umělecký vedoucí a hráč na preparovaný klavír. V rámci projektů Agonu se zabýval i pátráním po zapomenutých hodnotách (čtvrttónová hudba žáků Aloise Háby, počátky 60. let v Československu) a realizacemi grafických partitur a konceptů (díla Milana Grygara, Johna Cagea ad.). Je spoluautorem knihy a CD Grafické partitury a koncepty.

http://www.johncage.info
http://www.wwnorton.com/college/music/enj9/shorter/composers/cage.htm
http://www.martinsmolka.com

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>