Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PROHRÁLA V KARTÁCH + křest knihy "Ilegální vztahy"

2007-06-11 19:42

20:00 křest knihy "Ilegální vztahy" od J. Malindy

Voní ještě tiskárnou a na přebalu má klokana. Jejímu hrdinovi je všechno fuk. Záleží mu jen na tom, co je zelené a bílé. Na Bohemians. Kniha se jmenuje "Ilegální vztahy" a napsal ji spisovatel, kterého přinejmenším od vidění znáte. Honza Malinda. Permanentkář ze sektoru A2. Jeden z autorů blogu Coitus1905.

Takto knihu a autora představil Kolis, autor následujícího rozhovoru o nové knize Jana Malindy. Knihu "Ilegální vztahy" již brzy fanoušci seženou ve většině knihkupectví a ve fanshopu. Křest knihy proběhne 2. října v klubu Vagon, kde vystoupí fanouškům Bohemky dobře známá kapela Prohrála v kartách.


Hlavní hrdina tvé novely vidí smysl života hlavně ve svém fotbalovém klubu. Kdy tě napadlo, že budeš psát právě o Bohemce?

To můžu říct úplně přesně. Před dvěma lety. Knížka už byla skoro napsaná, fotbalu se skoro netýkala a hlavní hrdina fandil Spartě. Pak mě ale kolega Michal Sváček při návratu z jedné reportáže vzal úplnou náhodou na zápas Bohemky do Opavy. Zavřeli nás do klece, kde bylo asi dvacet šílenců v zelenobílém; jeden zběsile mlátil do bubnu, další pobíhal v masce klokana, všichni byli nalití, hulili, řvali senzační chorály... Zíral jsem na to divadlo jako blázen, úplně mě to dostalo. A když jsem se druhý den dostal k počítači, hned jsem začal knížku přepisovat.

Ve 21.00 hodin PROHRÁLA V KARTÁCH

Ve všech směrech pozoruhodné malostranské seskupení PROHRÁLA V KARTÁCH má za sebou nechutně dlouhou historii. Za vším stojí básník, bývalý rebel, milovník Kostariky a samozřejmě skladatel hORÁČEK, kterému se v roce 1992 v důsledku příliš dlouhých pobytů ve zkušebně rozpadla v některých kruzích tehdy značně oblíbená punková skupina Stalinovy oběti. Opuštěný lídr přemýšlel, co dál a o plánovaném novém orchestru se mu dařilo poměrně dlouho a úspěšně žvanit. Asi po půl roce společně s jistým Zavadilem (tehdy šatnářka v Rock Café, básník a žvanil, dnes elitní představitel nejmenovaného celostátního deníku) vymyslel název. Inspirace je už dnes značně nejasná, ale zřejmě to všechno mělo co do činění s jednou ohromující a dnes už nezvěstnou barmankou z Malé Strany.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>