Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Z práce do hospody lodí? V Praze žádný problém!

2009-04-30 02:37

Po loňské veleúspěšné sezóně se na Vltavu opět vrátily sezónní pražské přívozy. Loni převezli noví převozníci pražské integrované dopravy po vltavských vodách přes 75 tisíc cestujících, letos proto chystají spuštění další plavební linky.
 
Jednoznačně nejvytíženější byla trasa P4, kterou křižuje menší loďka s názvem SKOKAN a kapacitou 11 osob. Spojuje oba vltavské břehy a ostrovy mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem. Během jediného srpnového dne tu loni dosáhli rekordu 1.285 cestujících. Nezklamala ovšem ani BLANICE, o něco větší loď s kapacitou 50 cestujících. Ta vyráží každých 30 minut na okruh mezi Jiráskovým mostem a Císařskou loukou se zastávkami u botelu Admirál na smíchovském břehu a na Výtoni směrem do Nuslí.
 
Kromě těchto dvou přívozů zahájil svůj jarní provoz také přívoz na trase Lihovar – Dvorce a Žluté lázně. Nadále fungují také celoroční provozy P1 spojující na severním okraji Prahy Sedlec a Zámky, který je vhodný nejen k urychlení cesty z Bohnic na Suchdol, ale také k příjemným plavebním výletům vltavským údolím, a provoz P2 propojující Podbabu a Podhoří.
 
Plující Blanice...
 
Stejně jako loni platí na všech přívozech i letos časové jízdenky a jednotlivé přestupní jízdenky za 26 Kč, které můžete koupit třeba přímo u převozníka. Na linkách P4 a P5 ale neplatí nepřestupní jízdenky za 18 Kč ani SMS jízdenky. Na palubu s sebou můžete zadarmo vzít i kočárek nebo kolo, což jistě ocení zejména cyklisté, pro které je přejezd přes řeku často o život.
 
Protože se cestování po Vltavě ujalo, bude letos 1. června slavnostně spuštěn další přívoz a to P6 spojující Modřany a Lahovičky. Až na P3 (Lihovar - Žluté lázně), jehož provoz končí kolem desáté hodiny večerní, převáží ostatní přívozy cestující zhruba od pěti hodin ráno do osmi hodin večer. Pro jednotlivé přívozy ale pečlivě sledujte jejich jízdní řády, v centru Prahy odráží od břehů obvykle až kolem osmé hodiny ranní.
 
Pokud se hladina Vltavy zvedne na I. a vyšší povodňový stupeň, či v případě bouří a jiných extrémně nepříznivých okolností, nebudou pražské přívozy pochopitelně jezdit.
 


Blanice propojuje přístaviště u Jiráskova náměstí, botelu Admirál a Výtoně s ostrovem Císařská louka a Yacht Clubem CERE (na znamení).


... prázdné lavice loďky Blanice
Podrobnosti o lodní dopravě, jízdních řádech, ale i historii pražských přívozů najdete na stránkách www.prazskeprivozy.cz
 
Kacab

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>