Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Děti
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Princezna a drak

2007-06-11 19:42

Představení pro děti divadla Vysmáto pana Bílka

http://www.vysmato.cz/

Divadelní Společnost Aleše Bílka
Loutkové divadlo "Vysmáto" patří k nejmladším loutkovým divadlům v České republice – zrodilo se na podzim roku 1998 a za krátkou dobu své existence prošlo mohutným vývojem. Člověk se pořád učí, a my se učíme rádi.

Divadlo Aleše Bílka kombinuje vystoupení loutkových postav s živými vstupy, zpěvem a hrou na kytaru. Ve svých příbězích slučuje starší lidovou a klasickou pohádkovou tvorbu s modernějším pojetím a komunikací s dětmi. To vše v hravém duchu přístupném těm nejmenším i těm starším divákům, přidává i špetku improvizace, veselých zážitků a bezprostředního kontaktu s diváky.

"Vysmáto" se orientuje na původní tvorbu, určenou nejmladší divácké generaci. V našich hrách vystupují postavy kouzelné a urozené, ale i postava prostého Honzy. Dějem nás provází kouzelný stařík. Jak v pohádkách bývá zvykem, že dobro vítězí nad čáry a zlobou, tak i v našich pohádkách je zlý čaroděj a drak přemožen, nebo krutý čert je vyhnán z mlýna, aby se dobrácký Honza mohl oženit s princeznou a vše dobře skončit.

Dětská duše je jemná a malý človíček potřebuje vědět, že Dobro nakonec nad Zlem přece jen zvítězí. A tak v našich pohádkách vše dobře končí a všichni jsou spokojeni, až na čerta či draka…

Princezna a drak, aneb jak to bylo dál, když si Jirka Zlatovlásku vzal
O tom, jak statečný Jirka nad drakem zvítězil.
(Marionety 60cm)

-----------------------

Chodovská tvrz, Praha 4 Ledvinova 9, Tel.: 267 914 831, email:info@chodovskatvrz.cz
www.chodovskatvrz.cz
Otevírací doba galerie a pokladny: úterý – neděle 13 – 19.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>