Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Nejsledovanější závody osmiveslic v neděli na Vltavě

2008-06-06 00:42

První ročníky prestižního pražského závodu, známého jako Primárky, se jezdily ještě za Rakouska-Uherska. Tehdy fandilo na vltavských březích závodníkům tisíce Pražanů. Letošní ročník nabízí ukázku českých veslařských špiček, které nás budou reprezentovat na Olympiádě v Pekingu. V neděli dopoledně je můžete přijít povzbudit. Uvnitř rozpis závodů.
 Kromě českých týmů se představí i ženská osmiveslice ze Švýcarska. Příčinou menšího zastoupení zahraničních posádek ve srovnání s minulými ročníky je příprava závodníků na letní olympiádu v Pekingu. Za česko se ale vyjma několika veslařů, kteří v době závodu zkoušejí štěstí v zahraničí, představí skutečná veslařská elita. „Chceme celou akci pojmout jako představení českých reprezentantů před olympiádou domácím divákům," řekl na tiskové konferenci předseda Českého veslařského svazu Jiří Kejval.
Nejsledovanějším týmem je letos posádka osmiveslice za Duklu Praha. Pražský klub se jednak pokusí získat 29 vítězství závodu v nepřerušené řadě. Jednak za kormidlo navíc usedne 62 letý veslař Jiří Pták. Legendární kormidelník, který absolvoval mistrovství světa už v roce 1966, navíc překračuje standardní váhu kormidelníka o celých 12 kg. „Sice nemám požadovanou váhu 55 kg, ale to prý posádka ví,“ uvádí pro idnes.cz Pták. „Moc se ale těším.“
Vedle osmiveslic se v závodu objeví i individuální skifaři. Cílový prostor i nejlepší výhled pro diváky je na pravém vltavském břehu Rašínova nábřeží mezi Palackého a Železničním mostem. Závody začínají krátce po osmé hodině ranní a končí úderem dvanácté.
 turban, idnes.cz, primatorky.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>