Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Přednášky
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Rostlinní učitelé a cesta Evy: Mytopoetické kořeny psychedelické praxe západní tradice

2008-03-14 17:21

25.3.2008, od 18 hodin
přednáškovém sále ČSVTS (Novotného lávka 5, Praha 1, místnost č. 318) 

Spisovatel Dale Pendell, zásadní postava současné etnobotaniky a výzkumu psychedelik, přijíždí do Prahy Mimo čtení a autogramiády se autor v Praze představí svou přednáškou Rostlinní učitelé a cesta Evy: Mytopoetické kořeny psychedelické praxe západní tradice, již přednesl na letošní konferenci „World Psychedelic Forum – Consciousness Change“ v Basileji.
„World Psychedelic Forum“ (Světové forum o psychedelických látkách) představuje pro odborníky a výzkumníky z celého světa jedinečnou příležitost k výměně názorů a stanovisek, jež se týkají nejnovějších poznatků o významných psychedelických látkách získávaných v medicíně, psychologii, vědě, náboženství či umění.
Přednáška se uskuteční dne 25. 3. 2008 v přednáškovém sále ČSVTS (Novotného lávka 5, Praha 1, místnost č. 318) od 18 hodin. Současně s Dale Pendellem vystoupí Mgr. Michael Vančura z Občanského sdružení Diabasis s proslovem na téma Čím nám byly, nejsou, a mohly by být látky nazývané psychedelika a MUDr. Tomáš Páleníček z Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie s příspěvkem Historie užívání psychedelik v psychiatrii. 

Neformální setkání s Dale Pendellem proběhne dne 26. 3. 2008 v 16.00 v Balbínově poetické hospůdce, kde autor spolu s překladatelem bude číst ze své knihy Pharmako/Gnosis: Rostlinní učitelé a cesta jedů, kterou se v červnu tohoto roku chystá vydat nakladatelství dybbuk.


Více o autorovi:
Dale Pendell (1947) je básník a etnobotanik, původním povoláním softwarový inženýr, kterého nejvíce proslavily knihy přesahující a rozšiřující obvyklé literární žánry. Ve svém díle probírá zejména historické a kulturní pozadí používání psychoaktivních rostlin, přičemž využívá poznatky z farmakologie, neurovědy, etnobotaniky, antropologie, mytologie či politické ekonomie. Věnoval se vedení workshopů o etnobotanice pro Naropa Institute a Botanical Preservation Corps, účastnil se konference Mind States. Jeho poezie vyšla v řadě časopisů, jako je například Sulfur, či v antologii Beneath a Single Moon: Buddhism in Contemporary American Poetry. Dale Pendell je také zakládajícím členem časopisu Kuksu: Journal of Backcountry Writing, kde působí jako editor. Za jeho hlavní dílo je považována knižní trilogie Pharmako/Poeia, Pharmako/Dynamis a Pharmako/Gnosis.
Více: www.dybbuk.cz , www.psychedelic.info  a www.diabasis.cz  

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>