Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Folklor z Číny a Indonésie,..

2009-08-24 09:12

..ale také Ondráš, Pramínek, nebo Studánka. Na dalším ročníku Mezinárodního folklórního festivalu Pražský jarmark, který se bude konat na Ovocném trhu od úterý 25. 8. do neděle 30. 8. se můžete již tradičně seznámit s folklórními soubory nejen z Čech a Moravy.

Průvod všech souborů bude ve středu
Přestože festivalový program 6. ročníku Pražského jarmarku bude zahájen už v úterý v 15.45 vystoupením indonéského folklórního souboru The Cultural group of the state university of Jakarta a bude pak přehlídkou mnoha dalších zahraničních souborů (namátkou také z Gruzie, Izraele, Kapverdských ostrovů, atd.) pokračovat až do večera, dá se říct, že velkolepé zahájení celého festivalu přijde až den poté. Ve středu ve 14.00 totiž projde centrem města (ze Staroměstského náměstí Celetnou ulicí přes Můstek na Ovocný trh) slavnostní průvod všech účinkujících souborů.
 
Tance a písně jižních Čech a Chodska předvede folklórní soubor Kytice, v němž tančí dokonce i pětiletí tanečníci. Jak se tančí valašské tance, ukáže téměř šedesátiletý soubor Krušpánek. České a moravské lidové písně a tance připomene folklórní soubor Studánka složený převážně z profesionálních hudebníků a tanečníků. Podobně různorodé budou i ostatní soubory z domova i zahraničí, takže se návštěvníci festivalu mají jistě na co těšit.
 

ukázka z loňského ročníku festivalu Pražský jarmark
 
Folklór, HIP HOP a akrobatický rokenrol
Od čtvrtka do neděle pak bude pokračovat bohatý program, během něhož se představí celá řada domácích i zahraničních souborů. V pátek před hlavní přehlídkou folklórních souborů vystoupí Česká asociace sport pro všechny poněkud překvapivě s HIP HOPem, country tancem, aerobikem nebo akrobatickými čísly.Ale i po ostatní dny se ještě před hlavním programem, který začíná vždy v 15.45, dá očekávat něco pro rozptýlení. Nejčastěji v podobě dětských folklórních souborů.
 
Není to ovšem pouze tanec a hudba, co láká návštěvníky na Ovocný trh, budou tu na ně čekat medová vína, karamel vařený v kotli, Oldřichův trdelník, frgále, uši, Valašské speciality a mnoho dalších staročeských specialit. Prohlédnout si můžete kolem 35 stánků s rukodělnými a řemeslným výrobky z ovčí vlny, dřeva nebo kovu. A budete moci také okouknout, jak se vyrábějí všechny ty starodávné předměty, co možná měla vaše prababička.
Program každý den končí ve 21.45. Vstup je volný.
 
 
 
 
 
 
Foto: Monika Korbutová, František Synek
 
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>