Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pražská muzejní noc - mezi poutí a dobrodružnou výpravou

2008-06-14 09:31

Fronty do některých muzeí se při loňské muzejní noci stály déle než hodinu. Nejvíc lákaly sbírky lidských kostí a velké instituce jako Národní muzeum, jiné hostila jen pár návštěvníků. Zkuste to dnes jinak. Přinášíme sadu nočněmuzejních tipů. Vstup i doprava opět zdarma.
Počet návštěvníků Muzejní noci se rok od roku zvyšuje o desetitisíce. V roce 2004, kdy se v Praze konala muzejní noc poprvé, se do ztemnělých sálů vydalo 50 tisíc Pražanů a loni už noční dobrodružství nadchlo bezmála pětinu obyvatel města, čísly 170 tisíc návštěvníků. Podobné manévry Praha zažívá jenom při válce nebo při fotbalovém mistrovství a zájem, který jindy opuštěné muzejní sbírky vzbuzují, se dá jenom vysvětlit snad jen s odkazem na nějakou hluboce zakořeněnou představu. Samozřejmě, že z dětství. Nebo si jako dítě dokážete představit větší dobrodružství, než vypravit se v noci do muzea?
Muzea si většinou každý vybírá podle svého naturelu. Někdo radši techniku, jiný Afriku, a další lidské lebky. Pravidelní návštěvníci muzejních nocí ale často vyčerpají známá místa a jejich výprava pak víc než noční dobrodružství připomíná hemžení na pouti. Zkusme to tentokrát jinak.
Doporučujeme začít na Palachově náměstí, kde budou stejně jako minulý rok informační stánky s brožurkami, podle kterých si můžete dál naplánovat cestu. Palachovo náměstí je i uzlovým bodem muzejních linek a zároveň odsud máte blízko do desítky zapojených muzeí a galerií. Téměř každý objekt navíc nabízí bohatý doprovodný program a cestu tak můžete volit i podle něj.
Skoro povinnou zastávkou pro návštěvníky s dětmi je hlavní budova Národního muzea, kde bude každou hodinu od 19.00 do 23.00 probíhat musejní bojová hra. Bohatý doprovodný program připravili tradičně i v Muzeu policie, kde se během večera předvede šermířksá skupina i současná zásahová jednotka a na své si tu přijdou i malí Sherlockové. Ve Vojenském muzeu je zase připravena dětská střelnice nebo zajímavé expozice založená na možnosti osahat a vyzkoušet si jednotlivé exponáty. Pro výpravu za cizími kraji doporučujeme Náprstkovo muzeum, kde vás čekají vystoupení bubeník,minilekce afrického tance nebo setkání s cestovateli. Živo bude i v Muzeu výtvarných umění, kde po celou noc probíhají hudební a dramatické improvizace hráčů na exotické nástroje a studentů DAMU.
Doprava
Bezplatné autobusové linky jsou v provozu od 18.30 hod. do 1.15 hod. Provoz metra je během Pražské muzejní noci je prodloužen až do 1.30 hodin. Při zjišťování spojů můžete během večera kdykoli volat bezplatnou linku 800 19 18 17.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>