Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Prague Ska Parade - mini ska festival

2007-10-16 22:48

Přední uruguayská kapela La Vela Puerca vystoupí 5.11. v Rock Café v rámci Prague Ska Parade.

Na mini festivalu Prague Ska Parade v Rock Café se kromě La Vela Puerca představí ještě kapely Tleskač a 2v1.

La Vela Puerca je jednou z nejpopulárnějších kapel jižní Ameriky, kontinentu, který světovou hudební scénu zásobuje tím nejlepším ska vůbec. V Uruguaji, Argentině a dalších jihoamerických státech vystupuje kapela převážně před tisícovými davy a to i několik dnů na stejném místě po sobě. „Když jsme naposledy hráli v Luna Parku v Buenos Aires, odehráli jsme hned tři vyprodané koncerty v řadě. Na ty tři po sobě jdoucí večery nikdy nezapomeneme, během každého z nich nám naskakovala husí kůže. Prostě dokonalá party.“... shodli se například po koncertech v Argentině členové kapely. Ač sama kapela se brání žánrovému zařazení, je z poslechu muziky zřejmé, že nejblíže má La Vela Puerca ke ska a rocku. Jednou ze zajímavostí osmičlenné formace je přítomnost hned dvou hlavních zpěváků, kteří se během koncertu buď střídají v rychlém sledu skladeb, nebo společně z pódia vysílají ve strhujícím tempu podmanivou energii. O mimořádné pozici La Vela Puerca ve světě ska svědčí i pozoruhodný „výměnný obchod“ s přední německou ska partou Die Ärzte, kdy nejprve La Vela Puerca předskakovala na německém halovém turné Die Ärzte a později si role kapely vyměnily v jižní Americe.
Loni v listopadu kapela nahrála své poslední album El Impulso, se kterým přijíždí i k nám. „Na albu najdete jak zuřivé dynamické skladby, tak i nabité balady.“ ...prozrazuje o El Impulsio jeden ze zpěváků Sebastián Teisera. U nás se kapela již jednou představila v tehdy nabitém klubu 007 na Strahově. Často lze zaslechnout skladby kapely z reproduktorů pražských barů, hospod či kaváren. Je více než zřejmé, že do Prahy po čase míří špičkový zástupce hudebního žánru, kterému se říká ska.

Mini ska festival s názvem Prague Ska Parade nabídne 5. listopadu v Rock Café kromě hlavní hvězdy z Uruguaje koncerty plzeňského desetičlenného „ska-cirkusu“ Tleskač a pražské ska-punkové formace 2v1. Každý komu jsou ska, rock a punk aspoň trochu blízké a hlavně čeká od kapel na pódiu maximální nasazení a show, si nemůže nechat Prague Ska Parade ujít. Začátkem listopadu nás v Rock Café čeká elektrizující party.

Vstupenky na akci v předprodeji v síti Ticketpro ( www.ticketpro.cz ).

Více informací na www.velapuerca.com a www.rockcafe.cz .

Mini ska festival:
Prague Ska Parade uvádí
La Vela Puerca (Uruguay)
Tleskač / www.tleskac.cz
2v1 / 2v1.zewl.com
Rock Café
5.11.07, 20:00
www.rockcafe.cz
www.velapuerca.com

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>