Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Prague international Bluenight 52 & 53

2007-10-23 12:57

Prague international Bluenight 52 & 53
RUCHADZE BAND (NL/CZ), JAMES HARRIES (UK)
BALÍČEK DVOU KONCERTŮ!!!
Praha, MeetFactory, Ke sklárně 15

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE na oba koncerty
CENA 270 Kč + sevisní poplatky


Prague International Bluenight 52:
RUCHADZE BAND (cz/nl)
křest alba Amsterdam and Beyond
hosté: Zuzana Dumková, Yellow Sisters
26.10.07., 20:00
Meet Factory
 

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE na tento koncert
CENA 170 Kč + servisní poplatky

Česko čeká hurikán - sám Pan Globetrotter, Konstantin Ruchadze, který žil a vystupoval v šesti zemích.
Koncem 60. let se objevila ve strahovském studentském klubu 1 skupina Ruchadze Band. Soulová a bluesová klasika jí brzy získala popularitu. Po vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa řešila kapela dilema, zda změnit orientaci nebo se vystavit zákazu. Nakonec se rozpadla - část odešla do exilu.
Konstantin Ruchadze emigroval do Rakouska (kde hrál s Peterem Wolfem - klávesistou Franka Zappy), do Španělska (kde byl vítaným muzinkantem v domě Salvadora Daliho) a skončil v Nizozemí. Kromě vlastních úspěšných projektů The Goblet Band a Hot Bolshevik (fusion, jazz, funk, r&b) vystupoval s hvězdami nizozemské hudební scény včetně Jana Akkermana (legendárního kytaristy Focusu, který byl v roce 1973 vyhlášen za nejlepšího kytaristu na světě) a Candyho Dulfera (světoznámého saxofonisty).
Po pádu železné opony se Konstantin a zbytek bývalé kapely sešli, rozhodli se vrátit ke společným hudebním kořenům a pokračovat po dobrodružné cestě tvořivosti, která je proslavila. Reakce publika byla skvělá. Nové mladé talenty skupinu oživily a a pomohli jí získat mladé posluchače. V tomtéž momentu se rozhodli pro název "Amsterdam Beyond". Především proto, že většina Konstantinových skladeb vznikla pod vlivem tohoto tavicího kotle, nejkosmopolitnějšího města světa.
Amsterdam Beyond je jediná a unikátní na české hudební scéně - nekompromisně trvá na tvořivosti a otevřenosti světovému hudebnímu vývoji.

www.ruchadzeband.com


Prague International Bluenight 53:
JAMES HARRIES /US
křest alba Days Like These
27.10.07, 20:00
Meets Factory
 

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE na tento koncert
CENA 170 Kč + servisní poplatky

James Harries přiveze do Prahy vůbec poprvé svou britskou kapelu!

Fanoušci britského písničkáře Jamese Harriese se můžou 27.října těšit hned na dva hudební dárky najednou. V rámci Prague International Bluenight bude totiž Harries křtít svojí zcela nocou desku „Days Like These“ vydanou u britského labelu Dekkor Records. Ale nejen slavnostní nádech pražského koncertu a ochutnávka nových písní v novém multikulturním prostoru Meet Factory na Smíchvě lákají fanošky. Britský písničkář, který žije už devět let v Praze, totiž vůbec poprvé představí českému publiku svou britskou kapelu.

Základ "Days Like These" byl již dávno natočen a až posléze vznikala například dechová a smyčcová aranžmá. Harries na této placce opustil poklidný háv nálad z "The Straight Street Session" a vydal se blíže svému debutu "Chapter IV". Není to však úplný vstup do stejné řeky, i tentokráte si drží odstup a směřuje do jiných hudebních vod. Album vznikalo za v sanfranciském studiu Coast pod dohledem klávesisty a producenta Bena Yonase. Ben produkoval poslední desku Lenky Dusilové "Mezi světy", někteří studioví hráči z ní se objevují i na Jamesově novince, zejména Jon Evans (baskytara) a Scott Amendola (bicí).

James Harries má za sebou stovky koncertů po celé České republice, účasti na nespočtu malých i velkých letních festivalů, na svém kontě má i píseň Don´t Pinch Me ve Snowboarďácích, na jejichž soundtracku přiložil ruku k dílu i jako skladatel a jazykový korektor. V Rafťácích má písně dvě. Je znám i svou spoluprácí s pianistou Emilem Viklickým a kontrabasistou Peterem Dvorským. 26. října se v Meet Factory vůbec poprvé v Praze představí se svou britskou kapelou.

Více informací najdete na www.jamesharries.com , http://www.myspace.com/jamesharries  a www.livermusic.cz  

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>