Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Poetický hokej Arnošta Frauenberga

2008-07-29 17:44

31.07. čt 20:00 

Arnošt Frauenberg
Biografie
Vydáno dne 03. 02. 2006

Aneb jak jsem k muzice přišel a proč jsem tam, kde jsem ...

1983 – Objevuji hudební nástroj s názvem šesti strunná kytara
1983 – Zjistil jsem, že nejsem schopen správně interpretovat jakoukoli skladbu a na protest proti plkajícím spolubydlícím na internátě v Kladně začínám psát vlastní písně. Nikdo neví jak mají vypadat a tak si je mohu hrát po svém.
1984 – První veřejné vystoupení na středoškolské přehlídce.
1987 – Na středoškolské přehlídce se již neobjevím, byl jsem vyloučen. Tedy ze školy, ne z přehlídky.
1984–1992 – Tvorba do šuplíku. Připravoval jsem se na útok na světová podia.
1992 – Druhé první veřejné vystoupení. Tentokrát v Berouně předskakuji před koncertem Jiřího Dědečka.
1992 – 1996 – Tvorba do šuplíku. Opět se dlouhodobě připravuji na veřejnou scénu. Při cestě autobusem však ztrácím notes se všemi svými písněmi a protože mám špatnou paměť, začínám od nuly.
1996 – Třetí první veřejné vystoupení a to na festivalu Lomnická struna. Nastupuji na scénu po Jarretu. Fakt bezva.
1996 – 1998 – Období hojnosti, neboli období před pauzou. Účast na různých festivalech, postup konkursem FaC mezi dvanáctku písničkářů do Hlučína, Folková růže, Muzika (open), Prázdniny v Telči, Smiřický hrnec, Zahrada (open), Benátská noc, Štětský tuplák, Lomnická struna, Rovenské zvony, ... Vydávám vlastním nákladem demosnímek Mraveniště … viz diskografie, pozvánka do Country radia , pozvánka do Radia Metuje … Vystupuji jako host křtu alba Jiřího Dědečka v Lomnici nad Popelkou. Kupodivu si Jiří Dědeček nepamatuje, že už jsme se setkali. Já si to pamatuji přesně ...
1998 – Při cestě do Brna se setkávám s Markem Ebenem. Stopoval jsem za Prahou a on mi zastavil.
1999 – 2002 – Pauza. Jezdil jsem dost stopem, ale na Marka Ebena už jsem nenarazil. Stopování mě přestalo bavit. Zajel jsem si na kole do Žebráku a oženil se. Tuhle pauzu bych nazval obdobím "Budování státu".
2002 – Přihlašuji se do konkursu sdružení Krychle. Ke svému úžasu jím procházím a stávám se jejím členem. Toto je zlomový bod. De facto se dostávám zpět na prkna jež znamenají svět!
2003 – Obrážím různé kluby a tak ...
2004 – Kompletně jsme se doma vytopili. Chuť si spravuji tím, že procházím konkursem FaC až na Zahradu a objevuji Textovou dílnu Slávka Janouška. Měl jsem kámen v ledvině, ale rozbili ho na padrť.
2005 – Neprocházím konkursem FaC na Zahradu a zase jsme se doma vytopili. Na druhou stranu se nám ale narodila dcera Amálka, čímž její sestra Nelinka získala sestřičku a její brácha Rosťa získal také sestřičku. Už je to rok, co se znám s Horákem.
2006 – Zprovozňuji tyto stránky a chystám se do studia, abych zmapoval svoji tvorbu. Právě jsme se již třetí rok po sobě vytopili. Hezká tradice. Zajímalo by mě, jestli si na mě pamatuje Jiří Dědeček a jestli ještě Marek Eben bere stopaře.Spouštím internetové stránky!
2007 – Natočil jsem CD Rozednívání a odehrál přes padesát koncertů. Dobrá úroda. Zahrada, Folková růže, Muzika, křtící šňůra se Slávkem Janouškem, Valašské turné se Žambochy, několik Krychlí a Poetických hokejů... Natočil jsem studiový klip se Slávkem a Samsonem. Vyšlo CD Textové dílny. Ptáte se, jestli jsme se letos vytopili? Musím vás zklamat, nevytopili. Ba ne, dělám si srandu, vytopili! V prosinci, prasklo nám topení! Sám jsem zvědavý, jak to dopadne příští rok.

Další info na www.arnost.zde.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>