Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PODZEMNÍ PRAHA 2008

2008-04-08 15:33

březen - řijen 2008
otevřeno v sobotu, něděli a ve svátek od 10,00 do 18,00 hod

Od poloviny léta do konce října 2005 a od poloviny dubna do konce října 2006 jste mohli v sobotu a neděli navštívit unikátní výstavu o historickém podzemí Prahy. Mohli jste spatřit místa, která dnes třeba již neexistují, ale i ta, která lze v budoucnu navštívit. Čekaly na Vás štoly Petřína, historického Hradního vodovodu, podzemí kláštera na Strahově a další. Například mumie z největších katakomb v Praze. Bylo zde možné shlédnout několik stovek fotografií a plánů nejrůznějších historických podzemních objektů. Dokumentace průzkumných prací čtyř desetiletí... První ročník výstavy v roce 2005 navštívil při zahájení místopředseda Senátu Parlamentu ČR, E. Outrata. O několik dní později i velvyslanec USA. Na druhém ročníku 2006 byla návštěvnost významných hostí větší. Výstavu si 1. května prohlédl prezident Václav Havel s chotí. Zavítalo sem několik profesorů z ČVUT, různé celebrity a návštěvní kniha - na kterou jsme v roce 2005 zapomněli - se plnila záznamy a podpisy návštěvníků.

Dne 25.2.2007 se konal Den Prahy 1, pořádaný radnicí této městské části. Byli jsme požádáni starostou o umožnění navštívit štolu XXII. s výstavou a štolu III. - Velkou zahradní, občany Prahy 1 v rámci Dne Prahy 1. A tak se konala předpremiéra výstavy "Podzemní Praha 2007". Zájemci měli možnost zdarma navštívit obě lokality.

Vystavené fotografie a plány průběžně obměňujeme a každý ročník je odlišný. 

Na výstavě lze spatřit dokumenty z akcí, které provádíme pro Magistrát hl. m. Prahy, různé orgány, instituce i občany při údržbě, či průzkumu podzemí v Praze. Upozorňujeme, že ve štole je chladno (10° C), oblečte se na to. 

Možnost zakoupení knihy "Podzemní Praha" od Vladimíra Vojíře, kterou vydal vlastním nákladem pro zájemce o podzemí. Publikace přináší informace o velkém množství dosud nepublikovaných informací o historických objektech v Praze, o průzkumných akcích od roku 1965 do současnosti.
Obsahuje 90 černobílých fotografií, 49 barevných a 15 mapek a plánků. Cena publikace je 150,- Kč.

www.nautilus.cz 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>