Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

POD ČAROU 3

2008-01-15 13:56

Místo konání: Industriální prostor - HALA C, Drahobejlova 17a, Praha 9 - Libeň
Termín konání: 18. - 20. 1. 2008
Termín vernisáže: 18. 1. 2008 od 19hod.


Výstavní projekt POD ČAROU se od roku 2006 stal pravidelným počinem studentů nepřijatých na vysoké umělecké školy. Každý rok se tak na společně uspořádané výstavě představí mladí umělci, kteří při minulém příjmacím řízení zůstali pod čarou a další rok se většinou hlásí znovu. Projekt Pod čarou vznikl za účelem jejich podpory, kterou poskytuje především tím, že uchazečům nabídne dostatečně otevřený prostor pro jejich volnou prezentaci mimo uzavřené konzultace s profesory.

V České republice je o vysoké umělěcké školy velký zájem a proto závěry přijímacího řízení mohou být často zavádějící. Tento projekt je tedy hlavně výzvou pro uchazeče, jak dokážou demonstrovat svá díla na výstavě a poradit si s jejich instalací v určitém prostoru. Zárověň zde dostavají skvělou příležitost ukázat vlastní tvorbu profesorům, ke kterým se hlásí. Proto se projekt umyslně koná vždy před termínem následujícího přijímacího řízení, tak aby profesoři měli možnost vidět práci svých potencionálních studentů předem.
Projekt je otevřen všem uměleckým směrům a od roku 2007 je rozšířen i o směr filmový.

Letošní výstava je již třetím ročníkem, kterého se tentokrát zúčastní 25 umělců zaměřených na různá média - Tereza Horáková, Epos 257, Kryštof Vancl, Lucie Kratěnová, Filip Haman, Marek Kolář, Radim Koroš, Marek Pavala, Matěj Pospíšil, Lucie Farárová, Jan Pivoňka, Ondřej Vinš, Jindřich Novák, Jakub Jurásek, Ondřej Kopecký, Pepina Nesvadbová, Jan Diblík, Julie Holubová, Still primitive - Jiří Felcman, Jan Slavík, Ondřej Opekar, Jan Hladil, Jan Drozda, Oldřiška Křížová

Vernisáž výstavy proběhne v pátek 18. 1. 2008 od 19:00 a bude na ní bohatý hudební program, takže doporučujeme přijít včas!

Program vernisáže:
19:00 - BEAT J TZARR tranz-dance-drums-live show
20:30 - SYROVÝ TÓNY "nudny šansonový folk"
21:00 - DJ ROBOT funky
22:00 - TAJNÁ CHUŤ jazz
23:00 - DJ RUDEBOY drum'n'bass & liquid funk

Více informací a foto z minulých akcí na www.podcarou.com  

kontaktní osoba: Barbora Pivoňková – 774940326, podcarou@email.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>