Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Přijďte se zahřát na ples afrika

2008-04-09 07:22

V pátek rozechví Lucernu rytmy afrických bubnů. Více než desítku kapel doprovodí profesionální tanečníci, tombola či prodejna afrických oděvů. A samozřejmě vy a chladivé koktejly, kterými budete hasit poušť rozpálenou nespoutaným tancem. Uvnitř foto z minulých ročníků.
 Ples Afrika se v pražské Lucerně koná již po jedenácté. Minulé ročníky s kapacitou 2500 návštěvníků se pokaždé zaručeně vyprodali. I letos zbývá v prodeji poslední cca 30 lístků. Valnou většinu plesových tanečníků tvoří ročníky kolem 20 let.  Na ples se samozřejmě dostavují v letním oděvu, který je navíc dostatečně volný k provádění divokých tanečních kreací. Letos zahrají  k tanci TamTam orchestra, TamTam batucada ,Yellow sisters a osm dalších tropických formací, včetně rómských Bengas. Podle pořadatelů se ples nezaměřuje výhradně na Afriku, ale přináší poselství tolerance k multikulturní společnosti.
Všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář, stejně jako dobrovolníci z řad organizátorů. Letošní ročník podpoří sbírku SOS Keňa, pořádanou Humanistickým hnutím. Sbírka je určená na pomoc lidem, kteří se po prosincových volbách nachází ve složité situaci v kmenovými násilnostmi zmítané Keni. Program tradičně doplňuje výstava fotografií i afrických výrobků, stánky organizací představující projekty v Africe, promítání a bohatá tombola.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>