Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PLEASE THE TREES

2007-06-11 19:42

Projekt Please The Trees se zrodil během roku 2006 při setkání jedné z kmenových skupin pověstné táborské rockové scény, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod jménem selFbrush. Ambientním noisovým hudebním plochám Some Other Place chyběl vokalista a Havelka již dlouho hledal skupinu, která by dokázala zahrát s patřičnou intenzitou a napětím písně, které nastřádal do šuplíku mimo tvorbu pro selFbrush. Po několika společných zkouškách vzniklo ale z jamování něco víc než obě strany očekávaly, skupina se pojmenovává Please The Trees a začíná pomalu opatrně vystupovat na veřejnosti. Během několika měsíců si tak vybudovává zaslouženou pověst jedné z největších nadějí české indie-rockové scény.

Please The Trees mají za sebou úspěšná letošní vystoupení na festivalech Eurosonic (Groningen, Holandsko), Colours of Ostrava či Music In The Park, koncertovali například i v rámci Febio festu, Famu festu a letos v červnu si také zahráli před hvězdami americké alternativní scény, skupinou Woven Hand na jejich prvním českém vystoupení v pražském Paláci Akropolis. Právě zde se mohla poprvé česká hudební veřejnost seznámit s prvními ukázkami z debutového alba Lion Prayer. Koncert proběhl zároveň jako křest singlu Wrong Along/Red Sky, který vyšel pouze v limitované edici padesáti kusů s originálními, ručními číslovanými obaly talentované malířky Laďi Gažiové. Singl byl vyprodán během několika týdnů.

Nahrávání alba Lion Prayer probíhalo na živo ve dvou hlavních nočních sekvencích, a to 25. listopadu 2006 a 7. března 2007 ve studiu Airhead v Praze, za asistence Patrika Kučery (z táborské, post-rockové formace C) a pod dohledem AH. Amáka aka. Michala Šťastného, člena úspěšných Sunshine, který také spolu s Please The Trees album Lion Prayer produkoval a postaral se o jeho mix. Mastering alba je dílem Štěpána Škocha ze studia Manon record. Poslední práce na výsledné zvukové podobě alba Lion Prayer proběhly 31. srpna tohoto roku. Výtvarnou stránku alba opět obstarala osvědčená Laďa Gažiová s pomocí Anežky Hoškové z volného sdružení výtvarníků a dalších umělců AM 180 collective.

Na albu Lion Prayer najdeme devět skladeb, pod jejichž hudební stránkou je podepsána celá skupina, texty jsou pak dílem Václava Havelky samotného. Please The Trees svou hudbou odkazují k tradicím angloamerické nezávislé scény, psychedelické noisové plochy doplňují křehké lyrické melodie, zajímavě vystavěné vokály a časté sbory o něž se postaraly Lenka Krobotová, Anna Geislerová a Bethany Lacktorin (jinak Havelkova současná partnerka v selFbrush). Václav Havelka se touto nahrávkou již naprosto jistě etabluje do pozice jednoho z nejtalentovanějších vokalistů české hudební scény. Please The Trees jsou pevně soustředěni na atmosféru jednotlivých skladeb, ale rozhodně jim nescházejí hitové ambice. Melodika písní může připomenout legendární The Replacements či Hüsker Dü, dokonalá práce s hlukovými atributy v souvislosti s melodií například Sonic Youth a experimentálnější polohu Wilco, vygradovaná atmosféra zase třeba polozapomenuté The Mission a schopnost napsat dokonale vystavěný hit třeba i takové megastar jakými jsou samotní U2. Přes výše zmíněné evokace zůstává tvorba Please The Trees pevně v rukou tvůrců samotných a také ve striktních intencích indie scény, čemuž napovídá odvážné rozhodnutí skupiny vydat album Lion Prayer, také v limitované edici a to 300 kusů, na malé nezávislé značce Absent Hour, přes několik nabídek velkých vydavatelských firem.

Please The Trees čeká po vydání alba Lion Prayer četné koncertování (mimo jiné si skupinu na své podzimní turné coby speciálního hosta vybrali sami kluci z Hanspaulky, Tata Bojs). Po nedávných personálních změnách se sestava skupiny ustálila na této pětici: Václav Havelka – zpěv, kytary; (jinak také selFbrush) Zdeněk Kadlec – kytary; (jinak také Some Other Place), Karel Sychra - basa; (jinak také Some Other Place) Dan Černý – klávesy (jinak také Ladies Swim) a David Koukal – bicí (ex-Waawe).

Odkaz: http://www.myspace.com/pleasethetrees

Jako host vystoupí Veena:
Veena byla založena na podzim 2007, když Martin a Dansko (členové Ladies swim a PTT) začali kontinuálně pracovat se zpěvačkou Veronikou. Tato spolupráce byla v plánu již mnoho let dozadu. Za kytaru se postavil David do té doby pracující hlavně na vlastních hardcore projektech.
Veena vystoupila poprvé na přelomu let 2007 a 2008, a dostalo se jí od táborského publika nadšeného přijetí, které kapelu pozitivně nakoplo k další práci. Trip hopová Veena a její naléhavě burcující vokál zaujme okamžitě.
Více info na http://www.myspace.com/veena59

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>