Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

pěvecké sdružení Ludus musicus

2007-06-11 19:42

pěvecké sdružení LUDUS MUSICUS

Vokálně instrumentální soubor Ludus musicus se věnuje interpretaci vážné hudby již mnoho let. Sídlí v Dobřichovicích u Prahy. Je soukromým tělesem. Tvoří jej studentky, studenti a absolventi různých hudebních škol. Při slavnostních akcích zve soubor ke spolupráci zpěváky a instrumentalisty předních českých scén.
Ve své práci se zaměřuje na hudbu středověku, renesance, baroka, moderní autory a má i několik zcela ojedinělých témat, jako je hudba antická, čínská. Ve snaze přiblížit se historickému vyznění používá kopií dobových hudebních nástrojů: antickou kitharu, lyru, tympanon, středověký žaltář, kobzu, loutny, trumšajt, kravské rohy, cimbálek; barokní kytaru, hoboj, flétnu, gambu, viollon aj. Pro jednotlivá témata volí i další odpovídající výrazové prostředky jako například kostýmy, mobiliář.
V přípravě programů čerpá z autentických pramenů. Spolupracuje také s řadou odborníků specializovaných na jednotlivá historická témata.
Soubor pravidelně vystupuje v rámci liturgických obřadů, hostuje na hudebních festivalech a koncertních pódiích po celé České republice a podniká i zahraniční cesty po Evropě.


www.ludusmusicus.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>