Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PEKINGSKÁ OPERA

2007-10-30 02:20

Pekingská opera v interpretaci dětí (Čína) – česká premiéra
25.11.2007 20:00 Neděle, Velký sál, Divadlo

Tradiční čínské divadlo se od evropského velmi liší. Funguje na bázi systému vzorců, což je řada kodifikovaných forem hereckého a scénického projevu. Tradiční hudba, zpěv, recitace, tanec, akrobacie a bojová umění tvoří pak části tohoto nedělitelného celku.

V Číně existuje více jak 300 regionálních divadel, jejichž dosah však většinou nepřesahuje danou oblast. Divadla totiž používají místní dialekty, kterým lidé z jiných regionů nerozumí. Pekingská opera má v tomto rozložení „sil“ výsostné postavení. Jako divadlo původem z císařova paláce má celonárodní význam i popularitu. Pekingská opera je dnes zároveň nejrozšířenější forma tradičního čínského divadla. Patří do ní různé slavné divadelní rodové školy. Vzhledem k nesmírně vysokému nároku kladenému na herce se děti začínají učit pekingskou operu již jako velmi malé. Když je jim okolo 12 let, jako dětem, kteří spolu se svými profesory přijedou do Prahy, je jejich technika a herectví již na velmi vysoké úrovni.

Repertoár:

MALÝ PASTÝŘ
Mladé venkovské děvče na polní stezce potkalo maléhopastýře bůvolů a ptá se ho na cestu. Dialog dvou dětí se odehrává na pozadí veselého a vtipného zpěvu a tance.

ZASTAVENÍ JEZDCE
Bývalý čínský důstojník proti své vůli zůstal v Kitánské říši a živil se jako hostinský. Stále myslel na návrat do své vlasti,
až jednou do hostince přišla převlečená čínská bojovnice, která mu pomohla.

U RÁKOSOVÉHO JEZERA
Důstojník Čang Fej se podle instrukce nadřízeného Čuke Langa převlékl za rybáře a číhal u Rákosového jezera na
nepřátelské vojsko.

PODZIMNÍ ŘEKA
Mladá taoisticská mniška se zamilovala do mladého spisovatele. Teta mladíka, majitelka kláštera, ho ze strachu o jeho budoucnost oslala pryč. Zklamaný spisovatel odjel lodí po Podzimní řece. Dívka se vydala k Podzimní řece, aby se k němu přidala …

Předprodej
k sezení dolní hlediště: 300,- / 220,- děti, studenti, senioři a ztp
k sezení balkon: 220,- / 150,- děti, studenti, senioři a ztp

Kavárna Paláce Akropolis,
Kubelíkova 27, Praha 3
(po-pá 10:00 – 24:00 h, so-ne 16:00 – 24:00 h,
tel.: 296 330 913, 918)
a síť Ticketpro.
Rezervace vstupenek dVA@palacakropolis.cz
Více na www.palacakropolis.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>