Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pavla Marianová - Matěj Rak

2007-06-11 19:42

Pavla Marianová

O nás - agentura KLÍČ
Naše agentura existuje od roku 1998 a původně vznikla především jako exkluzivní zastoupení úspěšné - i když dnes již nekoncertující - renesančně-folkové skupiny KLÍČ. Poté, když v roce 2002 skupina KLÍČ ukončila svoji aktivní uměleckou činnost, zastupuje naše agentura již jen dva hlavní protagonisty zmíněné skupiny - zpěvačku, flétnistku a kytaristku Pavlu Marianovou a jejího manžela - zpěváka, kytaristu a skladatele Jaroslava Mariana.
Oba tito umělci vystupují jednak společně jako manželské hudební duo, avšak Pavla Marianová od roku 2005 účinkuje i se svým vlastním sólovým písňovým pořadem nazvaným "Recitál". 

---------------------------------------------

Pavla Marianová (narozena 1965)
zpěvačka, kytaristka, flétnistka

Absolventka Pedagogické fakulty UK v Praze (1991) a Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze - obor zpěv (1991). Je zakládající členkou velmi úspěšné profesionální folkové skupiny KLÍČ (skupina existovala v letech 1982-2002, vydala celkem 6 alb, za něž obdržela dvě Zlaté desky, je držitelkou Divácké, Autorské a Zlaté Porty, v divácké anketě Českého rozhlasu byla její píseň "Omnia vincit amor" vybrána mezi 12 nejpopulárnějších folkových písní 20. století…). Pavla sama však účinkovala také např. na dvou albech skupiny Žalman a spol. a na mnoha jiných hudebních projektech. Její zpěv je možno slyšet i z rozhlasových stanic a v neposlední řadě má na svém kontě i řadu vystoupení v televizi.

Ve svém současném sólovém repertoáru se Pavla Marianová zaměřuje - jak sama říká - na hudbu, která je jí nejmilejší, tedy především na písničky pocházející z dílny zmiňované folkové skupiny KLÍČ a dále na písně cikánské, na šansony a spirituály. Při svých koncertních vystoupeních se sama doprovází na kytaru. Její další současnou uměleckou činností je - společně s jejím manželem - koncertní vystupování pro dětské publikum.

Společně s manželem Jaroslavem provozuje Pavla Marianová - v roli hudebního režiséra a hlasového poradce - profesionální nahrávací studio KLÍČ (www.studioklic.cz). Kromě toho poskytuje i soukromé hodiny zpěvu a hudební teorie.

----------------------

JAN-MATĚJ RAK
je synem kytarového virtuóza Štěpána Raka. Na pražské FAMU vystudoval fotografii a na pedagogické fakultě UK učitelství. Na kytaru hraje od pěti let, sedm let se věnoval klasické kytaře. Zájem o ruskou lidovou hudbu jej přes hru na balalajku a akordeon přivedl až k židovské hudbě na místo kytaristy ve skupině Chesed. Získal řadu ocenění jako písničkář a interpret vlastních písní a písní Osvobozeného divadla především díky svým ojedinělým kytarovým úpravám klavírních skladeb Jaroslava Ježka. Složil hudbu i titulní písně k TV inscenaci „Dobrodružství pod postelí“, je vyhledávaným hudebníkem: spolupracuje např. s Alfredem Strejčkem, působil ve World-music, skupině Natalika atd. V současnosti vyučuje hru na kytaru a vytváří hudební úpravy ve skupině Marion. Jako písničkář hraje a koncertuje přibližně 5 let. Hrál v brněnské kapele Natalika, se kterou získal ocenění v podobě krtečka na festivalu Zahrada. Momentálně, krom svých recitálů na kterých hraje a zpívá své vlastní písně a které doprovází na klasickou kytaru, koncertuje i s programem písniček od známého skladatele Jaroslava Ježka. Jeho písně se objevují na rádiu Proglas, Olomouc, Radiožurnál a Vltava, z nichž nejznámější je píseň „Všechny ty jednoduché věci“.
www.janmatejrak.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>