Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PALÁC AKROPOLIS – AKRÁČ

2008-06-06 02:24

PALÁC AKROPOLIS – AKRÁČ

premiéra absolventského filmu
26.6.2008 20:00 Čtvrtek, Velký sál

Absolventský dokumentární film Jany Počtové „Palác Akropolis - Akráč“ je pokusem o zobrazení „génia loci“. Je portrétem místa, které již téměř dvě desítky let zaznamenává a do jisté míry určuje vývoj kulturního směru v Praze. Za dobu své existence propůjčil Palác Akropolis své prostory nesčetně koncertům, divadelním happeningům či různým multimediálním a jiným projektům. Nesmazatelně také propojil cesty mnohých osobností české hudební, divadelní i společenské sféry. A nejen proto Palác Akropolis představuje pro spoustu lidí různých generací podstatné a důležité místo v jejich životě…

ceny: K sezení 100,- Kč

Trailer filmu: http://www.youtube.com/watch?v=gI7ZKZWhy1k.

------------------------------------------------------------------------------------

PALÁC AKROPOLIS – „AKRÁČ“
Premiéra absolventského dokumentárního filmu Jany Počtové

„Palác Akropolis“ vznikl na téměř neslučitelném půdorysu spojení undergroundu a progresivního divadla. Za dobu své existence se změnil zcela přirozeným a plynulým způsobem v úplně něco jiného – hudební klub s nejvizionářštější hudební dramaturgií v naší republice, unikátní ve spojení mnoha generací návštěvníků i tvůrců.

…Co a jaký je „Palác Akropolis“; kdo jsou lidé, kteří utvářeli jeho dnešní podobu, a jak vidí „Palác Akropolis“ a sami sebe; kdo jsou lidé, kteří jej každý večer už sedmnáct let navštěvují? Co si myslí, co chtějí, čím prošli, co to v nich zanechalo…?

Nejen na tyto otázky se pokouší odpovědět mladá režisérka Jana Počtová ve svém absolventském dokumentárním filmu PALÁC AKROPOLIS – AKRÁČ.

Premiéra filmu 26. června 2008 v Paláci Akropolis.


Začátkem 90. let vzniká na pražském Žižkově v Kubelíkově ulici č. 27 „Palác Akropolis“. Místo, jenž více či méně zasáhne do životů mnohých osobností a v kulturní sféře, nejen pražské, navždy zanechá nesmazatelné stopy.

Novodobá historie Paláce Akropolis začínala z nadšení několika lidí. Prostor měl původně sloužit jako zázemí pro divadla Pražské pětky a s nimi spřízněné hudební skupiny.
Jedinečnou atmosféru a originální ráz tehdejšímu „divadlu“ vtiskl výtvarník František Skála, který vytvořil téměř celý interiér a později i fasádu domu.

Pro každou generaci se vždy vytvoří nějaké centrum – „genius loci“ – ke kterému se vztahuje a ve kterém „žije“. Pro generaci bigbeatu a undergroundu v 90. letech vzniká právě Palác Akropolis. První koncerty představují návštěvníkům zástupce české nezávislé hudební scény. Hojně se k nim postupně přidávají interpreti zahraniční, věhlasní umělci i ti méně známí,
a postupem času se do dramaturgie Paláce Akropolis zapojuje i kultura „nová“ – Dj´s, multimediální projekty, neznámé progresivní kapely, nové hudební i divadelní styly a žánry.

Za dobu své existence se Palác Akropolis vyprofiloval jako jeden z nejlepších pražských klubů. Navzdory kontroverzním reakcím, jenž klub od počátku probouzí, mu jeho nepopiratelné přední místo na pražské kulturní scéně nelze upřít. Za dlouhá léta, během nichž „Akráč“ prošel mnohými změnami a vývojem, zůstává v těchto prostorech něco, co přetrvává a je stálé – odér výjimečnosti, sugestivní atmosféra a energie…

PALÁC AKROPOLIS – „AKRÁČ“
55 minut, formát: DVD
Režie: Jana Počtová
Scénář: Jana Počtová
Kamera: Marek Janda
Střih: Zdeněk Marek
Zvuk: Michal Deliopulos
Producent: Filip Čermák
Produkce: Filip Čermák

Koproducenti: Filmová akademie múzických umění, Art Frame Palác Akropolis s.r.o.
Vznik filmu finančně podpořily: Pražská Plynárenská a.s., Pražské Služby a.s.
Grant na výrobu filmu poskytla: Městská Část Prahy 3
Film vznikl za přispění Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.


Premiéra filmu „PALÁC AKROPOLIS – AKRÁČ“ 26. června 2008 ve 20.00 hodin v Paláci Akropolis

Vstupenky v předprodejích sítí TICKETPRO, TICKETPORTAL a v kavárně Paláce Akropolis
V předprodeji kavárny Paláce Akropolis i na místě za cenu: 100,-Kč

Fotografie volně ke stažení: http://ftp.palacakropolis.cz/propagace/08_06_26_filmAkrac

www.palacakropolis.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>