Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

OTHER MUSIC: ALLES 3 TOSHIMARU NAKAMURA (JAP) & NICHOLAS BUSSMANN (GER)

2007-06-11 19:42

OTHER MUSIC 2007 – ALLES 3 – 3.4., 19,30 – PALÁC AKROPOLIS

ALLES 3 TOSHIMARU NAKAMURA + NICHOLAS BUSSMANN (Německo, Japonsko)

Toshimaru Nakamura a Nicholas Bussmann začali spolupracovat na jaře 2004 poté, kdy jeden druhého znali více než deset let, aniž by přitom zvážili společný projekt. Jejich vyhraněné přístupy se zdály příliš odlišné. Ukázalo se ale, že společná práce přináší výsledky zcela nečekané. Dohromady odehráli několik koncertů a rozhodli se natočit album, které vyšlo v Pekingu u čínské značky Kwan Yin, zaměřené na ambientní a experimentální hudbu. Nahrávky vznikly během tří dní ve středisku KuLe (Kultura und Leben), které je rovněž domovskou základnou The Labor Sonor project.

Toshimaru Nakamura je přední hudebník japonské post-minimalistické scény, pravidelně hraje s Keithem Rowem (anglický free improvizátor-kytarista ovlivněný Sydem Barrettem), Otomo Yoshihidou ci Johnem Butcherem. Po dlouhých a neplodných experimentech s elektrickou kytarou Nakamura navrhl elektronickou krabičku, kterou nazval "no-input mixing board". Jedná se o mixážní pult bez jakýchkoli venkovních vstupů. Vibrující textury pultu s propojeným vstupem a výstupem definují zcela nový přístup k hudebnímu nástroji, který je napůl ovládán a napůl žije svým vlastním životem. Kromě mnoha vlastních projektů Nakamura také spolupracoval s řadou umělců ze špičky současné experimentálně-elektronické scény - Orenem Ambarchi, Kim Casconem, Sachiko M. Sawako nebo Christianem Fenneszem.

Nicholas Bussmann je uznávaný hudebník i skladatel berlínské experimentální scény. Začal jako hráč na violoncello, ale podobně jako mnoho jiných svůj nástroj odložil a rozhodl se zkoumat zvukové možnosti computerů a elektroniky. S Martinem Brandlmayrem působí ve skupině Kapital Band 1. Je též kurátorem soutěže Love Song, která se každoročně koná v Berlíně. Nicholas Bussmann také inicioval projekt Edition Edison, který mapuje hudební nahrávky od éry Edisonových válečků až po současná CD. Bussmann je též známý z projektů Ich Schwitze Nie, Martin Brandlmayer/Nicholas Bussman, You Never Give Me Your Pillow, White Hole, The Beige Oscillator a DJ Attache.

Sestava

Toshimaru Nakamura - no-input Mixing Board

Nicholas Bussmann - electronika

Více na www.rachot.cz

Hudební ukázky na http://www.myspace.com/alles3

Vstupenky: 250,-

Ticketpro, Palác Akropolis

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>