Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

OSTRAVSKÁ BANDA

2008-09-23 19:53

Koncert mezinárodně uznávaného orchestru, který tvoří mladí instrumentalisté z několika evropských zemí a USA, pod uměleckým vedením dirigenta, flétnisty a skladatele Petra Kotíka.

Mezinárodní orchestr Ostravská banda vznikl v srpnu 2005 a jeho členy jsou mladí instrumentalisté z několika evropských zemí a USA, kteří se cíleně věnují provozování soudobé hudby. V průběhu necelých třech let nastudovala Ostravská banda zcela výjimečný a nezvykle široký repertoár, sestávající dílem ze skladeb stěžejních tvůrců hudby 20. století (Cage, Feldman, Ligeti, Nono, Varèse, Xenakis), dílem z tvorby našich současníků (Louis Andriessen, Elliott Carter, Petr Kotík, Tristan Muraile, Lubica Salamon Čekovská, Martin Smolka, Miroslav Srnka, Christian Wolff).

Kromě pravidelného účinkování na několika večerech v rámci bienále Ostravské dny - Institut a Festival nové hudby, podnikla Ostravská banda v roce 2006 první turné a workshopy po různých evropských státech (Česká a Slovenská republika, Francie, Polsko), v květnu 2007 debutovala provedením Stockhausenovy skladby Zeitmasse v Carnegie Hall v New Yorku a na jaře letošního roku vystoupila na festivalech MHF Janáčkův máj a Pražské jaro. Koncert v Divadle Archa je součástí podzimního turné (Cieszyn, Praha, Berlín, Utrecht). Při různých příležitostech spolupracují s Ostravskou bandou dirigenti specializovaní na soudobou hudbu, mezi nimi také Roland Kluttig, Peter Rundel, Zsolt Nagy a Petr Kotík, který je zároveň uměleckým ředitelem ansámblu.

Ostravská banda:
Daan Vandewalle, piano
Olga Krumpholzová, soprán
Steven Fox, kontratenor
Michal Čapka, narátor
Petr Kotik, dirigent

Program koncertu:
Galina Ustwolskaja Symphony No. 5 “Amen” (1990)
Petr Kotík John Mary (1972/73)
Martin Smolka Ach, moje milé c moll (2002)
Morton Feldman For Franz Kline (1962)
Sebastian Claren Potemkin 1: Baby Baby (2003)
Elliot Carter Dialogues (2002)


Generální partner koncertu:

Vítkovice, a.s.

Koncerty jsou realizovány za finanční podpory:

Ministerstva kultury ČR, International Visegrad Fund, Českoněmeckého fondu budoucnosti, statutárního města Ostravy, OKD, a.s., Komorní scény Aréna, Paláce Elektra a Adams Musical Instruments.

Koncerty Ostravské bandy pořádá
OCNH
ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Katovicích, Svatováclavským hudebním festivalem, Divadlem Archa, Akademie der Kűnste a Vredenburg Music Centre.


Odkazy:

www.ocnmh.cz  

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>