Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Oscarová noc

2008-02-12 16:12

24.02.2008 od 22hod
PALACE CINEMAS Slovanský dům 

HBO Vám nabízí jedinečnou možnost sledovat slavnostní předávání filmových cen Oscars v přímém přenosu v kinech Palace Cinemas v Praze, Brně a Bratislavě! 

PROGRAM VEČERA:
22:00 – 02:00 hodin: promítání pořadů, které znáte z HBO – Californication, Tudorovci, Na stojáka
02:00 – cca 06:00 – přímý přenos předávání cen OSCARS
- popcorn a nealkoholické nápoje jsou pro návštěvníky po celou dobu programu ZDARMA!


Předávání Oscarů opět v přímém přenosu na HBO i pro veřejnost v kinech!

Letošní v pořadí již osmdesátý ročník předávání Oscarů se kvapem blíží. I když se letos nad jejich konáním vznáší spousty otazníků a slavnostní ceremoniál je díky půlroční stávce amerických scenáristů v ohrožení, stále platí ohlášený čas druhé hodiny ranní našeho času v noci z neděle 24. na pondělí 25. února 2008. Jak už jsou televizní diváci v Čechách a na Slovensku zvyklí, opět budou moci být při tom v přímém přenosu na filmovém kanálu HBO. Komentovaný přenos budou uvádět Tomáš Baldýnský, František Fuka a Saša Michailidis.

Jako bonus pro ty, kdo doma HBO nemají, bude stejně jako loni připraveno veřejné promítání v sálech multiplexů Palace Cinemas. Kromě Pražanů, kteří si mohou Oscary vychutnat ve Slovanském domě, si ale oscarového klání budou moci premiérově užít i diváci v Brně a Bratislavě. Ti, kdo budou mít o toto veřejné promítání zájem, by se měli registrovat, protože kapacita všech třech sálů je striktně omezena. Tedy v duchu „Kdo dřív přijde, ten si … sedne“ je třeba udělat následující: zaregistrovat se na webu HBO. Tedy na adrese www.hbo.cz pro Českou republiku a www.hbo.sk pro Slovensko. Nechcete-li si nechat Oscary v kině ujít, registrujte se už teď! Popcorn a nápoje jsou navíc zdarma.

Nominace na Oscary se dozvíme 22. ledna. Které filmy, kteří tvůrci a kteří herci budou figurovat na očekávaném seznamu v hlavních kategoriích, už ale napověděly Zlaté glóby z 13. ledna. Jména favoritů sice neurčili akademici, nýbrž zahraniční novináři působící v Hollywoodu, ale zkušenost velí, že se Glóby i Oscaři poměrně často překrývají. Dle počtu rozdělených Zlatých glóbů nebudou dle všech předpokladů v nominacích chybět: válečné milostné drama Pokání s Keirou Knightley a Jamesem McAvoyem v hlavní roli, pochmurný muzikál Tima Burtona Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, v němž exceluje Johnny Depp, thriller bratrů Coenových Tahle země není pro starý, thriller Michael Clayton s Georgem Clooney nebo hvězdně obsazená Soukromá válka pana Wilsona Mikea Nicholse s Tomem Hanksem a Julií Roberts. Velké šance má většina herců těchto filmů, opomenout ale nesmíme ani na čerstvé držitele Zlatých glóbů Daniela Day Lewise (Až na krev), Marillon Cotillard (Edith Piaf) a Julie Christie (Daleko od ní). Velké šance stanout na pódiu má ale i Angelina Jolie, která předvedla pozoruhodný výkon v dramatu natočeném podle skutečné události Síla srdce, a Cate Blanchett coby Královna Alžběta. Průvodcem slavnostního předávání bude jako předloni komik Jon Stewart.

Oficiální stránka HBO: www.hbo.cz  
Oficiální stránka Oscarů: www.oscar.org  a www.oscar.com 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>